داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
به منظور ارتقا سلامت؛
کمپین برنامه ملی خودمراقبتی در نیمروز راه اندازی شد
کد مطلب: ۶۲۲۹۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نیمروز گفت: به منظور ارتقا سلامت در منطقه کمپین برنامه ملی خودمراقبتی در نیمروز راه اندازی شد.
کمپین برنامه ملی خودمراقبتی در نیمروز راه اندازی شد
عبدالعزیز میرخزیمه در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: کمپین خودمراقبتی در نقاط مختلف شهرستان نیمروز جهت سفیران سلامت خانوار در مسجد روستای سه قلعه، مرکز دهنو پیران، مرکز بزی، مسجد ادیمی و مرکز گلخانی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این کمپین برای بهورزان در مراکز بزی، گلخانی و ادیمی برگزار شده، تصریح کرد: کمپین خودمراقبتی برای گروه های خودیار، اجتماعی، پزشکان و سازمانی به ترتیب در خانه بهداشت چرک مرکز بزی، مرکز دهنو پیران، شبکه نیمروز، سالن اداره آموزش و پرورش و هلال احمر برگزار شده است.

میرخزیمه ابراز داشت: در برگزاری این کمپین تعداد ۱۸۰ سفیر سلامت، ۴۵ بهورز، هشت نفر از شورا، ۱۰ نفر گروه خودیار، ۱۲ نفر از سازمان ها، ۶ کاردان و ۶ پزشک آموزش دیدند.

وی اضافه کرد: برگزاری برنامه هایی از قبیل کمپین خودمراقبتی با هدف افزایش آگاهی، ارتقا سلامت و پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر انجام می شود که در این راستا با آموزش های ارائه شده می توان به اهداف خود در این راستا دست یافت.

میرخزیمه تاکید کرد: مهم ترین راه مقابله با بسیاری از بیماری ها آموزش و پیشگیری است بنابرلین افراد با افزایش آگاهی می توانند در برابر بسیاری از بیماری ها خود را واکسینه کنند.


انتهای پیام/ س ب
Share/Save/Bookmark