داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
گام های همدلی در جلسه منتخبین مردم سیستان و بلوچستان در مجلس یازدهم :
از راه اندازی دبیرخانه مجمع نمایندگان در زاهدان تا استفاده و حمایت از توان نخبگان در سطوح مدیریت های ملی و منطقه ای
کد مطلب: ۶۹۵۹۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۲
منتخبین مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار راه اندازی دبیرخانه مجمع نمایندگان در مرکز استان به جهت پیگیری مصوبات این مجمع شدند.
از راه اندازی دبیرخانه مجمع نمایندگان در زاهدان تا استفاده و حمایت از توان نخبگان در سطوح مدیریت های ملی و منطقه ای


به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، شامگاه گذشته نشستی با هدف هم اندیشی و هم افزایی برای حل مشکلات عدیده استان با استفاده از ظرفیتهای بی شمار موجود و تغییر شرایط نامطلوب فعلی با حضور منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم برگزار شد.

در این جلسه موضوعات مهمی مطرح و در خصوص تشریک مساعی و همکاری هدفمند نمایندگان در مجلس یازدهم تصمیمات مؤثری اتخاذ شد.

برپایه این گزارش منتخبین مجلس یازدهم در این نشست از مردم فهیم و با بصیرت استان که با حضور حداکثری و پرشور خود در انتخابات دوم اسفندماه، برای حفظ آرمان های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی گامی مهم و تاثیرگذار برداشتند و امید و اراده آنها بر حفظ وحدت و یکپارچکی در جهت توسعه و رفع محرومیت ها می باشد، در اقدامی ارزشمند با بهره گیری از خرد جمعي، مواردی را مصوب کرده و بر همين محور ها كار خود را آغاز خواهند کرد.

بر اساس مصوبات این نشست مقرر شد نمایندگان مردم، از تمام ظرفیت ارتباطات خود برای جلب هرچه بیشتر توجه و رسیدگی دولت و ارکان نظام در جهت توسعه و رفاه عمومی مردم صبور استان استفاده کنند.

همچنین با توجه به عدم استفاده از نعمت بی نظیر مرز آبی و خشکی استان سیستان و بلوچستان در سنوات گذشته برای بهبود معیشت مردم، مقرر شد نمایندگان مردم بستری را ایجاد کنند تا این فرصت ویژه در جهت ارتقاء سطح تجاری و اقتصادی استان، اشتغال جوانان و منافع عموم مردم استان به کار گرفته شود.

در مصوبه دیگری که به تصویب رسید آمده است با هدف ایجاد فضای همدلی و وحدت عملی و اجتناب از اختلافات و تنگ نظری های قومی و مذهبی با برگزاری همایش ریش سفیدان و نخبگان، از ظرفیتهای مهم این قشر تأثیرگذار برای قرارگرفتن استان در مسیر شکوفایی و توسعه پایدار استفاده شود.

از سوی دیگر مقرر شد تا نمایندگان مجلس یازدهم با تمام توان از عموم نخبگان استان در سطوح مدیریت های منطقه ای و ملی حمایت کنند.

همچنین به منظور بررسی و حل مشکلات تمامی شهرستانهای استان، مقرر شد جلسات مجمع نمایندگان مجلس یازدهم به تناوب در هر یک از شهرستانها برگزار شود.

گفتنی است در بند آخر مصوبات این نشست قید شد برای پیگیری مصوبات موجود و همچنین تداوم این مسیر، دبیرخانه مجمع نمایندگان مجلس یازدهم در مرکز استان راه اندازی شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark