داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
‍ باز هم قصه پر غصه مفقود شدن درختان به همراه تخریب
کد مطلب: ۶۳۶۴۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱
علیرغم نیاز شدید زابل به افزایش سرانه فضای سبز، اندک فضای سبز شهری نیز توسط عده ای کوته فکر تخریب می شود.
‍ باز هم قصه پر غصه مفقود شدن درختان به همراه تخریب
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ داشتن فضای سبز مناسب سبب افزایش روحیه، امید، شور، نشاط و سلامتی می شود بنابراین آن در هر منطقه بسیار ضروری است

شهرستان زابل به واسطه خشکسالی های اخیر به شدت با کمبود فضای سبز مواجه شده که در همین راستا شهرداری در پاره ای از مواقع اقدام به کاشت درختان و بوته هایی در سطح شهر و میادین می‌کند.

همزمان با کاشت نهال های جوان و بوته های عده ای از افراد بدون در نظر گرفتن منافع عمومی اقدام به تخریب آنان و یا انتقال این نهال ها و درختان به فضای منزل می‌کنند و تمامی زحمات را بر باد می دهند.

شهردار زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: اخیرا با هدف زیباسازی فضای بصری شهر، کاشت درختان در معابر، میادین سطح شهر، متناسب با آب وهوای شهری در حال انجام است که این امر باعث ایجاد محیط شهری مناسب و آرام، ایجاد نشاط و سرزندگی در بین شهروندان و تحولی در سیما ومنظرشهری شهرزابل شده است.

حمید نوری افزود: بارها و بارها از طریق سامانه های ارتباطی در فضای مجازی اعلام کردیم که همه این اقدامات انجام شده توسط شهرداری علاوه بر زیبایی، تغییر در سیما ومنظر شهری در جهت استفاده شهروندان و جز اموال عمومی و سرمایه های ملی می‌باشد.

وی افزود: متاسفانه باز هم قصه پر غصه مفقود شدن درختان تکرار شد به طوری که بازهم درختان تازه کاشته شده در خیابان امام خمینی (ره) از ریشه کنده و مفقود شده است.

نوری با بیان چندین سوال از تخریب کنندگان فضای سبز، خاطرنشان کرد: اینگونه برای ابادانی شهر آستین بالا زده اید؟ به جای حفظ و نگهداری فضای سبز و همکاری با شهرداری در به ثمررسیدن و سرسبز شدن خیابانها و معابر، باعث ایجاد اینگونه صحنه های مآیوس کننده می‌شوید؟

شهردار زابل اذعان کرد: این چندمین مرحله است که این عمل در بلوار شهیدمیرحسینی، بلوار امام رضا(ع)، خیابان طالقانی، گلفرشهای میادین و خیابان امام خمینی (ره) انجام شدا و جای هیچ‌گونه توجیهی هم وجود ندارد، اگر برای کاشت در مکانی دیگر انجام می‌شود باید به عرض برسد که نهال کاشته شده در جای دیگر ثمربخش نخواهد بود.

وی در پایان اضافه کرد: امید می رود فرهنگ شهروندی در شهرستان نهادینه شود تادیگر این گونه صحنه ها رقم نخورد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark