داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
امنيت تلفن همراه///پليس فتا هرمزگان
کد مطلب: ۱۷۰۱۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۴
اوشیدا:گروه استان ها- استفاده از ابزار هاي همچون تلفن همراه امروزه به يکي از رايج ترين روش هاي برقراري ارتباط با جهان پيرامون تبديل شده است که بگونه اي از زير ساخت هاي ارتباطي کمتر کاري را بر بستر وب متصور شد که امکان انجام آن از طريق تلفن همراه با قابليت اتصال به اينترنت وجود نداشته باشد. استفاده هر چه بيشتر از تلفن همراه نگراني را حول امنيت فعاليت هاي انجام شده بيشتري را پيدا مي کند.
امنيت تلفن همراه///پليس فتا هرمزگان
پایگاه خبری اوشیدا: هرچه شما بيشتر از دستگاه موبايل خود استفاده كنيد، بايد بيشتر نيز راجع به امنيت آن نگران باشيد. اين مساله به خصوص درصورتي­كه شما از موبايل براي كار خود استفاده نماييد، اهميت بيشتري پيدا مي­كند. البته به خاطر داشته باشيد كه در صورتيكه موبايل شما با سرور ايميل محل كار شما پيكربندي شده باشد، احتمالا برخي از نكات امنيتي كه در اين مقاله به آن اشاره مي­كنيم توسط كارفرماي شما پياده سازي شده است.

رئيس پليس فتا هرمزگان به کليه کاربران توصيه مي­کند قبل از هرگونه اقدام حتماً به نکات زير توجه نمايند:

سيستم عاملي انتخاب كنيد كه رمزگذاري را پشتيباني مي­نمايد و از رمزگذاري آن استفاده كنيد: اگر شما واقعا به امنيت دستگاه موبايل خود اهميت مي­دهيد، بايد از سيستم عامل و دستگاه موبايلي استفاده كنيد كه رمزگذاري مبتني بر سخت افزار را براي حافظه هاي داخلي و خارجي پشتيباني مي­نمايد يك pin يا كلمه عبور انتخاب كنيد.

يك pin يا كلمه عبور انتخاب كنيد: فعال كردن يك كلمه عبور، pin، كد عبور يا عبارت عبور، نخستين خط دفاعي براي محافظت از محرمانگي و امنيت شماست. اين كار كمك مي كند كه در صورت گم شدن، به سرقت رفتن و يا جا ماندن دستگاه در جايي، از برداشتن آن توسط ديگران و مشاهده و دستكاري در محتويات آن جلوگيري به عمل آيد. معمولا در صورتي كه رمزگذاري بر روي دستگاه فعال باشد، انتخاب كلمه عبور براي آن يك اجبار است.اگر رمزگذاري توسط سيستم عامل پشتيباني نشده باشد، شما بايد حتما خود را ملزم به تعيين يك كلمه عبور مناسب براي دستگاه خود بدانيد. زيرا اگرچه احتمالا داده هاي شما توسط افراد خاصي كه كله عبور شما را نيز ندارند قابل بازيابي است، اما حداقل به اين شكل اين داده ها را در برابر برخي مجرمان محافظت خواهيد كرد.

از بين بردن خودكار داده ها را فعال نماييد: اغلب سيستم عامل هاي موبايل، حذف خودكار داده هاي دستگاه را پس از چند بار تلاش ناموفق براي وارد كردن كلمه عبور، پشتيباني مي نمايند. اين كار در صورتي كه رمزگذاري توسط دستگاه پشتيباني نشده باشد، بسيار ارزشمند است، اما براي دستگاه هايي كه از رمزگذاري بهره مي برند نيز مي تواند مفيد باشد. دادن فرصت نامحدود به ديگران براي حدس زدن كلمه عبور، احتمال كشف آن را بيشتر مي كند.فقط به خاطر داشته باشيد كه حتما از تمامي داده هاي خود به طور منظم يك نسخه پشتيبان تهيه كنيد و از راهكاري براي بازيابي داده هاي خود در يك دستگاه جديد استفاده نماييد

رديابي و مديريت از راه دور را فعال نماييد: پيش از اينكه گوشي يا دستگاه موبايل شما گم شده يا به سرقت رود، بايد يك راهكار رديابي و مديريت از راه دور را براي آن تنظيم نماييد. اغلب اين راهكارها به شما اجازه مي دهند كه موقعيت دستگاه را بر روي يك نقشه مشاهده كنيد، هشدارهاي صوتي براي كمك به پيدا كردن آن ارسال مي نمايند و با نمايش يك پيغام تصويري به ديگران مي گويند كه چگونه آن را به شما بازگردانند. اين راهكارها همچنين به شما اجازه مي دهند كه از راه دور موبايل خود را قفل كرده و يا داده هاي آن را پيش از دستيابي ديگران به آن، پاك كنيد.

استفاده از Wi-Fi hotspot ها را محدود نماييد: زماني كه شما از Wi-Fi hotspot هايي استفاده مي كنيد كه رمزگذاري شده نيستند، تمامي ترافيك اينترنت شما از طريق بي سيم منتقل شده و به راحتي مي تواند مورد نفوذ قرار گيرد. مهمترين سايت ها وسرويس ها مانند وب سايت هاي بانكي، معمولا رمزگذاري (HTTPS/SSL) خود را پياده سازي مي كنند كه از ترافيك آنها محافظت مي نمايد. ولي اغلب ارائه دهندگان سرويس هاي ايميل و بسياري از سايت هاي شبكه هاي اجتماعي اين كار را انجام نمي دهند. در نتيجه شنود كنندگان احتمالا مي توانند كلمات عبور و ترافيك مربوط به اين سايت ها را جمع آوري نمايند.نسل سوم، نسل چهارم و اغلب ارتباطات داده اي سلولي ديگر، معمولا توسط بستر ارتباطي رمزگذاري مي شوند. علاوه بر اين، استراق سمع بر روي اين نوع از ارتباطات چندان معمول نيست. در نتيجه شما بايد تا جايي كه مي توانيد سعي كنيد از ارتباطات داده اي به جاي Wi-Fi hotspot هاي ناامن استفاده نماييد.

از يك آنتي ويروس يا برنامه امنيتي استفاده نماييد: ويروس ها، بدافزارها و هك بر روي دستگاه هاي موبايل كم كم در حال تبديل شدن به يك مساله بزرگ هستند. شما بايد يك برنامه امنيتي نصب كنيد تا بتوانيد از آلودگي و نفوذ جلوگيري نماييد. اغلب راهكارهاي آنتي ويروس، ويژگي هاي ديگري را نيز در اختيار شما قرار مي دهند كه از آن جمله مي توان به حذف داده ها از راه دور، پشتيبان گيري و تعيين موقعيت مكاني دستگاه اشاره كرد.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :