داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در گفت و گو با سرمربی تیم فوتبال کوروش کبیر مطرح شد؛
تخریـــــــب سالن ورزشی روستای حسن خون شهرستان زهک توسط فرد یا افرادی از روستا
کد مطلب: ۶۳۷۰۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸
سرمربی تیم فوتبال کوروش کبیر گفت: سالن ورزشی روستای حسن خون توسط فرد یا افرادی از روستا تخریب شده است.
تخریـــــــب سالن ورزشی روستای حسن خون شهرستان زهک توسط فرد یا افرادی از روستا
حامد سراوانی شریف در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: پس از اعلام اداره کل ورزش و جوانان استان در مزایده سالن ورزشی شهید دهقان روستای حسن خون شرکت کردم که خوشبختانه یا متاسفانه بنده در این مزایده برنده اعلام شدم.

وی افزود: زمین این سالن به صورت رایگان جهت ساخت سالن ورزشی در اختیار اداره کل استان در چند سال قبل قرار گرفته بود و این سالن تا قبل از به مزایده ڱذاشتن ،به صورت رایگان در اختیار خانواده دهقان قرار داشته است.

سراوانی تاکید کرد: از زمان اعلام برندگان مزایده دیگر اماکن ورزشی استان که همه طبق مصوبه مجلس به بخش خصوصی باید واگذار شوند تا لحظه تحویل سالن به بنده افراد زیادی با من تماس گرفته و یا حضوری عنوان داشتند که سالن را در اختیار همان کسی که تحویلش بوده قراردهید، حتی ضرر و زیان را نیز پرداخت خواهد کرد.

سرمربی تیم فوتبال کوروش کبیر تصریح کرد: با دایره حقوقی استان تماس گرفتم اما اعلام داشتند چون قرارداد به نام بنده انجام گرفته تا پایان قرارداد، نگهداری و کلیه عواقب بر عهده شخص مستاجر است، اما متاسفانه داستان خسارات و اتفاقات یک روز قبل از تحویل سالن به بنده کلید می‌خورد.

وی با بیان اینکه در ابان‌ماه امسال یکـ‌روز قبل از تحویل سالن کلیه شیشه های قابل دسترسی به صورت کامل شکسته شدند، اذعان کرد: در روز تحویل نیز توسط یکی از اعضا شورا به شدت تهدید شدم که اینجا، جای کار کردن شما نیست شما نباید در این مزایده شرکت می‌کردید، شما باید این سالن را در اختیار یکی از اهالی روستا قرار دهید، شما به فکر امنیت سالن باشید، ما هیچ تعهدی در قبال سالن نداریم، ما جاده سالن ورودی سالن را می‌بندیم، ما به جوانان روستا اجازه حضور در سالن رو نخواهیم داد.

سرمربی تیم کوروش کبیر ادامه داد: حدود یک‌ماه بعد از تحویل سالن فرد یا افرادی از روستا پس از شکستن شیشه ها و قفل ورودی وارد سالن شدند و پس از شکستن درب چوبی داخل اقدام به بردن توپ ها و مقدار ناقابل وجه نقد شدند، که بلافاصله اقدام به شکایت در پاسگاه محل و دادگستری شدم اما چون شاهدی برای انجام سرقت نداشتم پرونده نیمه کاره در اختیار آگاهی قرار گرفت اما بابت تهدید با توجه به درخواست متشاکی و قاضی پرونده از شکایت خود صرف نظر کردم به شرطی که نهایت همکاری را بابنده در روستا داشته باشند.

سراوانی اضافه کرد: دو روز قبل از وقت رسیدگی در دادگاه نیز کابل های برق ورودی به ساختمان سالن را به طرز ماهرانه ای قطع و به سرقت بردند ضمنا این کابل ها از زیر زمین که به هیچ عنوان قابل مشاهده نبوده قطع شده یعنی شخصی از قبل نحوه جاسازی این کابل ها رو در زمان ساخت سالن دیده است.

وی بیان کرد: چهارمین حمله به سالن و تخریب ان در سال جدید رخ داده که فرد یا افراد جهت فراری دادن بنده انجام داده اند که در این راستا اقدام اتش زدن کنتور آب و کنتور برق کرده اند.

سراوانی اظهار کرد: تمامی اتفاقات رخ داده را به نمایندگان مردم در شورای اسلامی، دهیار، رییس پایگاه بسیج، رییس اداره ورزش و جوانان زهک و پاسگاه انتظامی روستای بزی و دادگستری شهرستان زهک اعلام کرده ام.

سرمربی تیم فوتبال کوروش کبیر افزود: حال چندین چند سوال از فرد یا افراد ساکن در روستا که عامل اصلی این مشکلات و اتفاقات رخ داده در طول چهار ماه تحویل سالن را دارم، آیا واقعا این رسم مهمان نوازی است که اینگونه از من که به عنوان یک مهمان در روستای شما سعی در ارائه مکان ورزشی به بهترین نحو ممکن دارم با این خسارات پذیرایی می‌کنید.

سراوانی اذعان کرد: آیا تعطیلی سالن با این‌گونه تخریب ها باعث فراری دادن و عقب نشینی بنده خواهد شد و سالن را در اختیار اداره کل خواهم داد، برادرانی این سالن به صورت یک‌ساله در اختیار من قرار گرفته و حتی در صورت تعطیلی و تخریب سالن توسط شما و دیگران باید اجاره آن به موقع پرداخت شود و هیچ راهی جز صبر کردن اتمام قرارداد ندارید.

وی اضافه کرد: برادر و برادرانی که با وجود این‌همه آسیب های اجتماعی فراوان در استان به خصوص منطقه سیستان به جای اینکه شرایط ورزش را برای جوانان منطقه فراهم کنیم با تخریب سالن خود انها را از ورزش دور و تشویق می‌کنیم تا به سمت کارهای خلاف و اسیب های اجتماعی بروند.

سرمربی تیم کوروش کبیر ادامه داد: در اینجا از همه معتمدین و بزرگان، اعضا شورای اسلامی و دهیار، رئیس پایگاه بسیج و همه مردم روستای حسن خون تقاضا دارم که با چنین فرد یا افرادی برخورد کنند زیرا وجهه روستای شهید پرور حسن خون را زیر سوال برده اند و خواهند برد.

سراوانی بیان کرد: بنده به هیچ عنوان نمی‌توانم مسئولیت اداره سالن را رها کرده و یا از مستاجر بودن آن انصراف دهم و یا اینکه آن‌را در اختیار شخصی از روستا قرار دهیم، چه دوست داشته باشند و چه دوست نداشته باشند حدود ۹ ماه دیگر این سالن در اختیار بنده قرار دارد بنابراین سعی کنید با همکاری با بنده، بهترین شرایط و امکانات را در اختیار فرزندانتان قرار دهم زیرا با تخریب و تعطیلی سالن بیشترین ضربه و آسیب را فرزندان و اهالی روستا خواهند خورد چون خسارات مالی قابل جبران هستند اما خطرات ناشی از آسیب های اجتماعی غیر قابل جبران.

وی ابراز کرد: بنده در روز اول تحویل سالن به اعضای شورا جهت در اختیار قرار دادن دو وقت سالن در هفته به صورت رایگان حسن نیت خود را به آنها اعلام کردم و یک جلسه وقت سالن را به صورت رایگان در روز جمعه به پیشنهاد روحانی مسجد در اختیار جوانان قرار داده ام.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark