داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۲
امتیاز مثبت 
۳
 
گله مندی بخش دارویی، داروخانه ها و درمانگاه های زابل از بیمه؛
لغو قراردارد بیمه با داروخانه های زابل/ هزینه بیمه بر دوش مردم افتاد
کد مطلب: ۵۵۹۷۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
مهم ترین دلیل مردم برای استفاده از بیمه درمانی و صرف ماهانه هزینه های آنچنانی در این راستا، تنها به دلیل کاهش هزینه های درمانی است اما در روز گذشته بیمه اقدام به لغو قرارداد با داروخانه ها و درمانگاه ها در سطح شهرستان زابل کرده است.
لغو قراردارد بیمه با داروخانه های زابل/ هزینه بیمه بر دوش مردم افتاد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با لغو قرارداد بیمه با داروخانه ها و درمانگاه های شهرستان زابل هزینه های درمانی به شدت بر دوش مردم گذاشته شده و این امر سبب مشکلات فراوان برای مردم شده است.

فقر و بیکاری به شدت گریبان مردم زابل را گرفته و در این راستا به دلیل وقوع پدیده ریزگردها شماری از مردم مبتلا به بیماری هایی در این راستا به ویژه بیماری های ریوی و چشمی شده اند به طوری که این شهرستان در صدر مبتلایان به سل قرار گرفته بنابراین نیاز دارویی در این شهر به شدت وجود دارد که در صورت عدم حمایت بیمه، بر اثر فقر موجود این بیماری ها نه تنها درمان نشده بلکه به شدت افزایش خواهد یافت.

در روز گذشته تعدادی از داروخانه ها با تماس با پایگاه خبری اوشیدا نسبت به این کار بیمه اعتراض داشته و خواستار رفع این مشکل شدند تا مردم بیش از این مورد بی مهری قرار نگیرند.


یکی از داروخانه دارها در گفتگو با اوشیدا ابراز داشت: متاسفانه از روز گذشته بیمه استان با داروخانه های سطح شهر به دلایل کاملا سطحی لغو قرار داد کرده اند و در این راستا هم مردم و هم داروخانه ها گلایه مند هستند.

این فرد که خواهان عدم افشای نامش بود افزود: وزارت بهداشت در نامه ای به داروخانه های سطح شهر و درمانگاه ها دستوری مبنی بر اینکه اگر بازدید کننده ای از سازمان های بیمه گر وارد بخش دارویی و درمانی شود باید همراه با رییس و یا کارشناس درمانی همراه باشد به طوری که حتما شخصی از دانشگاه علوم پزشکی همراه بازدیدکننده باشد.
وی افزود:سازمان های بیمه گر تمایلی به اجرای ضوابط وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی ندارد ودستور العملهای داخلی خود را برقوانین وزارت خانه ای اولویت می دهند وباعث اختلال درسیستم دارویی و درمانی شده است وبه جای اجرای قوانین سلیقه ای رفتار میکند
وی در این راستا ادامه داد: بیمه نیز پس از این نامه با داروخانه های سطح شهرستان زابل لغو قرارداد کرده تا مراتب اعتراض خود را بیان کند و این لغو قرارداد از دیروز آغاز شده است.

وی در این راستا ادامه داد: بیمه نیز پس از این نامه با داروخانه های سطح شهرستان زابل لغو قرارداد کرده تا مراتب اعتراض خود را بیان کند و این لغو قرارداد از دیروز آغاز شده است.

داروخانه دار در ادامه گفت: در حال حاضر مردم زابل داروی خود را به صورت آزاد مجبورند تهیه کنند چرا که داروخانه دار نمی تواند از بیمه استفاده کند و با دادن دارو به صورت آزاد عملا هزینه آن بر دوش مردم افتاده است.

وی تصریح کرد: شمار زیادی از مردم زابل در سطح بسیار بدی روزگار می گذرانند و با نداری دست و پنجه نرم می کنند بنابراین با حذف بیمه این افراد قادر به خرید دارو نبوده در نتیجه درمان آنان به تعویق خواهد افتاد.

این داروخانه دار در ادامه تاکید کرد: متاسفانه از ۱۱ ماه قبل تاکنون بیمه هیچ گونه پرداختی به داروخانه ام نداشته و در این راستا رقم قابل توجهی از آن طلبکار هستم و این مسئله سبب ایجاد مشکلاتی برای داروخانه در تهیه ی اقلام دارویی شده است.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۴:۳۱
چشم دل مردم روشن این هم یک بدبختی باید مغازه باز کند نه داروخانه (12526)
 
حمید
United States
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۹:۱۸:۰۸
رئیس اداره بیمه بفکر مردم مظلومم باش ، (12532)