داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
 عدم کارشناسی و نظارت دقیق درهزینه کرد اعتبارات تخصیصی/ حیف و میل بیت المال و اسفالتی با موج های بی نهایت
کد مطلب: ۶۳۹۸۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
آسفالت های بی کیفیت و راه های خاکی از جمله معضلات موجود در منطقه سیستان به شمار می رود.
 عدم کارشناسی و نظارت دقیق درهزینه کرد اعتبارات تخصیصی/ حیف و میل بیت المال و اسفالتی با موج های بی نهایت
 به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ آسفالت های خراب و مواج و در کنار آن جاده های بی کیفیت سیستان این منطقه را تبدیل به بهشت جلوبندی سازان کرده است. مسیر کوه خواجه به واسطه اینکه یک منطقه گردشگری به شمار می رود همیشه  یکی از مسیرهای پرتردد و مهم در منطقه سیستان به شمار می رود.

یکی از اهالی شهر علی اکبر به خبرنگار اوشیدا گفت: پس از مطالبه گری گسترده و پی در پی ساکنان حاشیه جاده مواصلاتی زابل به کوه خواجه و ساکنان شهر علی اکبر، که در بیشتر ایام سال علاوه بر عبور و مرور ساکنان شهر علی اکبر و روستاهای همجوار که روزهای تعطیل و اعیاد مذهبی و ملی، خصوصا نوروز باستان، از بار ترافیکی بسیار زیادی برخوردار است متاسفانه با چاله چوله های متعدد همراه می باشد که غیر استاندارد بودن آن علاوه بر تحمیل خسارات بسیار زیاد به دارندگان وسائط نقلیه ، بعضا اتفاقات ناگوار تصادف و جرح و فوت را نیز به دنبال دارد.

  علی صیادی ادامه داد: این روزها به دنبال پیگیری و مطالبات مردمی و همت مسئولین مربوطه شاهد روکش اسفالت قسمتهای باقیمانده این جاده در محدوده روستای ده بلند به سمت شهر علی اکبر هستیم. 

وی بیان کرد: اقدامی که علیرغم انتظار چندین و چند ساله پیش بینی می شد تا در تداوم اسفالت قبلی با حداقل استاندارد های جاده ای و زیر ساختهای با دقت و نظارت بیشتری صورت گیرد، اما آنچه شاهد هستیم، عدم نظارت بر نحوه اسفالت این جاده است به طوریکه با موجهای متعددی همراه بوده و بر خلاف تصور عملیات روکش با ابتدایی ترین دستگاههای راه سازی و کم عرضتر از اسفالت قبلی در حال انجام است. 

صیادی ابراز کرد: اکنون سوال اساسی اینجاست، با صرف اعتبارات و هزینه گزاف در این زمینه که جذب آن به طور حتم به راحتی هزینه کرد نبوده است، چرا نظارت و دقت لازم در این زمینه انجام نمی شود؟ مگر غیر از این است که اعتباراتی در همین راستا با نهایت صرفه و مطلوب باید هزینه شود؟ پس چرا این دقت لحاظ نمی شود تا شاهد دوام بیشتر برای سالیان متمادی باشیم؟ این شهروند با بیان اینکه آیا این امکان وجود ندارد تا از دستگاهای مجهز تری استفاده شود؟ تاکید کرد: اگر مقایسه ای سطحی با نمونه این اقدام در دیگر شهرستانهای کشور را داشته باشیم خواهیم دید که تفاوتهای زیادی در اجراء و عمل وجود دارد.

صیادی اظهار کرد: امید است اگر مسئولین دلشان به حال مردم نمی سوزد که قطعا همینگونه است حتی الامکان به فکر هزینه اعتباراتی باشند که بخشی از بیت المال محسوب می شود در حالی که اینهمه سختی و مرارت را تحمل می کنند آیا پسندیده تر نیست تا با دقت و نظارت بیشتر انجام شود؟ 

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark