داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
انهدام باند کلاهبرداران میلیاردی در زاهدان
کد مطلب: ۶۲۶۲۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
معاون هماهنگ کننده انتظامی استان از شناسایی و انهدام باند کلاهبرداران میلیاردی در شهر زاهدان خبر داد.
انهدام باند کلاهبرداران میلیاردی در زاهدان
به گزارش پایگاه خبریس اوشیدا: سرهنگ "غلام رضا جعفری" گفت: در پی کسب شکایت یکی از ادارات دولتی مبنی بر اینکه فردی ناشناس با ربودن دسته چک این اداره اقدام به کلاهبرداری در شهر زاهدان کرده است، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود:کارآگاهان پس از انجام تحقیقات گسترده پلیسی، دریافتند یکی از کارمندان قراردادی این اداره که به دلیل سوء استفاده شغلی اخراج شده در یک فرصت مناسب دسته چک واحد تدارکات اداره مربوطه را سرقت و با دست کاری و جعل اعداد اقدام به کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: ماموران در تعاقب پایش های اطلاعاتی مخفیگاه متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی وی را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

سرهنگ جعفری تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه پلیسی به سوء استفاده از طریق دسته چک ربوده شده و خرید و فروش 15 دستگاه خودرو داخلی و خارجی با همکاری 4 نفر از همدستانش به مبلغ 12 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتراف کرد.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری سایر متهمان اظهار داشت: 15 دستگاه خودرو که توسط متهمان با دسته چک سرقتی خرید و فروش شده بود توقیف و برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شد.

سرهنگ جعفری در پایان خاطرنشان کرد: 20 نفر از شهروندان که توسط متهمان مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند شناسایی و پس از اخذ اظهارات آن ها، پرونده مقدماتی تشکیل و به همراه متهمان تحویل مقام قضائی شدند.#

Share/Save/Bookmark