داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
لغو محدودیت ها یک روز پس از اعلام؛
وقتی اصناف برای پر کردن جیب خود سلامت مردم را به خطر می اندازند
کد مطلب: ۷۳۸۸۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹
بازگشایی واحد های صنفی پر خطر در شرایط قرمز کرونایی باعث نگرانی مردم شده است.
وقتی اصناف برای پر کردن جیب خود سلامت مردم را به خطر می اندازند
به گزارش اوشیدا؛ این روزها با اوج گرفتن بیماری کرونا در شمال سیستان و بلوچستان آمار مرگ و میر و همچنین بیماران وخیم کرونایی نیز افزایش یافته است.

این در حالی است که از روز شنبه در زابل قرار بود محدودیت های کرونایی اجرا شود اما با توجه به عدم سخت گیری مسئولان در این رابطه همه اصناف یک روز بعد اقدام به بازگشایی مغازه های خود کرده اند.

بازگشایی واحد های صنفی پر خطر در زابل باعث نگرانی مردم و افزایش نارضایتی در جامعه شده است، مردم می گویند در حالی که ما تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنیم چرا باید عده ای برای پر کردن جیب خود سلامت مردم را به خطر بیاندازند.

واحد های صنفی همچون طلافروشی ها و آرایشگاه ها با اجازه رسمی از رئیس اتحادیه خود گویا این روزها مجاز به فعالیت شده اند چیزی که به سرعت از سوی مسئولان غیر قانونی عنوان شد و تذکر لازم به آنها داده شده است.

از همین رو با توجه به تخلفات بوجود آمده در اصناف شهروندان خواستار اجرای محدودیت های کرونایی در زابل شده اند.

رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: کسانی که اقدام به بازگشایی مغازه خود به جز مشاغل گروه یک کند مشمول جریمه خواهد شد.

وی افزود: جریمه یک واحد صنفی در زمان محدودیت ها پلمپ دو هفته ای خواهد بود که بدون شک برای همه اجرا خواهد شد.

شهری زاد بیان کرد: تنها مشاغلی همچون سوپرمارکت ها،خواربار فروشی ها،میوه و تره بار،مرغ فروشی ها،قصابی ها و نانوایی ها مجاز به فعالیت در هنگام اجرای محدودیت ها هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل همچنین تصریح کرد: به روسای اتحادیه های صنفی امروز تذکرات لازم داده شده است و در صورت مشاهده بالافاصله واحد های صنفی متخلف پلمپ خواهند شد.

شهری زاد گفت: پلمپ هر واحد صنفی به مدت دو هفته خواهد بود و بازگشایی آن تنها پس از گذشت این مدت امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark