داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آب های ژرف تنها امید سیستانی ها برای فرار از خشکسالی
کد مطلب: ۶۵۰۵۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۲
آب های ژرف پروژه ای است که اولین بار توسط دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.
آب های ژرف تنها امید سیستانی ها برای فرار از خشکسالی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ آب های ژرف اولین بار در سیستان توسط نماینده مردم این منطقه عنوان شد، دکتر حبیب الله دهمرده این آب ها را به عنوان تنها را نجات مردم از بیست سال خشکسالی می داند و برای به ثمر نشستن این پروژه از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

اما در این بین نا مهربانی هایی نیز برای حفر چاه آب های ژرف در سیستان انجام شد، برخی از مسئولین که از قدرت بالایی هم در منطقه برخوردار هستند سنگ هایی برای عدم حفر چاه پیش پای نماینده مردمی سیستان انداختند که تا کنون موفق به انجام آن نشده اند.

برخی از این سنگ اندازی ها، حتی به جمع آوری دکل حفر چاه آب انجامید اما مجدداً برای حفر چاه های بعدی و یا ادامه همان چاه دکل به سیستان بازگشته است.

سنگ اندازی های برخی ها در سیستان برای عدم موفقیت چاه های آب ژرف حتی صدای ائمه جمعه سیستان را نیز درآورده است، در خطبه های روز گذشته نماز جمعه برخی از ائمه جمعه اعلام گکردند که اگر اینباز برخی از افراد برای چاه های آب ژرف نقشه بکشند اسامی آنها را در تریبون نماز جمعه اعلام می کنند.

اما امام جمعه زابل چاه آب های ژرف در سیستان را پروژه ای امیدوار کننده دانسته است، و برای اجرای هر چه سریعتر آن ابراز موفقیت کرده است.

حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی چندی قبل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: به عنوان بنیان گزار چاه آب های ژرف در سیستان اعلام می دارم که آب های ژرف در سیستان موفقیت آمیز خواهد بود.

وی افزود: برخی از افراد که چشم دیدن این پروژه را نداشتند ، شایعاتی از جمله ایجاد زلزله، شور بودن آب را عنوان کردند که هیچگاه نتوانستند به اهداف خود دست یابند.

دهمرده تصریح کرد: ایجاد اولین چاه آب ژرف در سیستان به عنوان مادر چاه شناخته می شود و برای دست یابی به آب های بیشتر زیر زمینی باید چندین چاه دیگر در نقاط مختلف سیستان حفر شود تا این پروژه با موفقیت رو به رو شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark