داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ترس مردم از آغاز فصل سرما؛
کلید تدبیر قفل بی گازی در سیستان را باز نکرد/2 سال از آخرین وعده روحانی در زابل گذشت
کد مطلب: ۷۱۷۵۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰
مردم سیستان در پاییز و زمستان علاوه بر سرمای هوا باید با مشکلات ناشی از کمبود گاز هم دست و پنجه نرم کنند.
کلید تدبیر قفل بی گازی در سیستان را باز نکرد/2 سال از آخرین وعده روحانی در زابل گذشت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با سردتر شدن هوا و استفاده بیشتر مردم در منطقه سیستان از گاز، زمزمه هایی از کمبود آن در شهرهای مختلف شمال سیستان و بلوچستان هر ساله شنیده می شود.

مردم سیستان در زمستان علاوه بر سرمای هوا باید با مشکلات ناشی از کمبود گاز هم دست و پنجه نرم کنند، عمدتا گاز در زمستان در این منطقه کمیاب می شود و عمده دلیل آن هم فروش غیر قانونی گاز توسط برخی از افراد به افغانستان است.

قیمت یک کپسول گاز در افغانستان مبلغی بالای ۲۰۰ هزار تومان است در صورتی که همان کپسول باید به شهروندان حدود ۱۰ هزار تومان به فروش برسد، تفاوت قیمت در کشور باعث وسوسه افراد برای سود بیشتر می شود.

در زمستان دغدغه گاز داریم

از این رو یکی از شهروندان سیستانی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: چند روزی است که هوا به مراتب در منطقه سیستان رو به سردی رفته است و تقاضا برای کپسول گاز بیشتر شده است.

وی افزود: در سال گذشته بسیاری از مردم بدون کپسول سر کردند و عملا از گاز که نعمتی برای همه مردم ایران است هیچ بهره ای نبردند.

علی خزائی بیان کرد: از دولت مردان می خواهیم تا لوله های گاز را هرچه زودتر به زابل برسانند تا مردم از ایستادن در صف های گاز راحت شوند.


نبود تانکر کشنده عامل بی گازی


یداله شعیبی معاون سیاسی فرماندار شهرستان نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اجازه نمی دهیم که کسی از سهمیه گاز مردم سو استفاده کند.

وی افزود: کارگروهی متشکل از نمایندگان فرمانداری، شرکت نفت وصنعت، معدن وتجارت در شهرستان تشکیل شده وتا پایان سال به صورت روزانه از تاسیسات توزیع گاز مایع شهرستان بازدید و گزارشات روزانه را جهت اعمال تصمیمات مقتضی به فرمانداری اعلام می کنند.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه هاي خانوارهای ساکن در شهرستان ، تامین گاز مایع است لذا نظارت بر توزیع گاز مایع به صورت جدی تشدید خواهد شد .

شعیبی تصریح کرد: با توجه به اینکه فصل سرما و زمستان در پیش است تمهیداتی فوری و اساسی را در نظر گرفته ایم تا روستاییان که قشر زحمتکشی هستند و در روز های سرد به این کپسول ها نیاز مبرم دارند با مشکلات کمتری مواجه شوندلذا به گونه ای برنامه ریزی شده تا بخشداران با کمک دهیاران به ازای هر ۳۰۰ خانوار روستایی یک نفر عامل توزیع گاز شناسایی وجهت صدور کارت شناسایی هویتی به اداره صمت معرفی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نیمروز با اشاره به اینکه هرگونه توزیع گاز مایع در شهرستان توسط شرکت‌های موزع منوط به هماهنگی با اداره صمت شهرستان می باشد اظهار داشت : در راستای اعمال سیاست‌های تشدیدی بر جایگاه های عرضه گاز از آنها خواسته شدتا نسبت به نصب دوربین مدار بسته در محل جایگاه اقدام نمایند.

وی یکی از دلایلی که باعث بروز کمبود گاز مایع در منطقه شده را نبود تانکر کشنده به منظور حمل گاز از پالایشگاه به مقصد شهرستان دانست و از شرکت پرسی ایرانگاز استان خواست تا در راستای رفع این مشکل اقدام عاجل را معمول کند.

وی همچنین به اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح توسعه دولت الکترونیک و لغو مبادلات کاغذی و پولی و از طرفی امکان نظارت بیشتر بر توزیع و مشخص شدن مصرف کننده‌های واقعی دانست.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark