داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
رشد خیره‌کننده واتس‌اَپ ادامه دارد
کد مطلب: ۱۸۵۶۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۲
اوشیدا:تعداد کاربران واتس‌اَپ به ۴۰۰ میلیون نفر رسید.
رشد خیره‌کننده واتس‌اَپ ادامه دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:برنامه واتس‌اَپ (WhatsApp) رشد بسیار سریعی در میان برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی دارد.
جدیدترین آمار تعداد کاربران این نرم‌افزار شاهدی بر این مدعاست.در چهار ماه گذشته واتس‌اَپ توانسته ۱۰۰ میلیون کاربر جدید را جذب کند، که با این حساب اکنون تعداد کل مشترکان این برنامه به ۴۰۰ میلیون نفر بالغ می‌شود.

جان کوم (Jan Koum) موسس واتس‌اَپ می‌گوید آنها بدون صرف حتی یک دلار بابت تبلیغات یا بازاریابی، این ۴۰۰ میلیون کاربر را به دست آورده‌اند.
آقای کوم که پیش‌تر کارمند یاهو بوده، دلیل این موفقیت خیره‌کننده را معرفی واتس‌اَپ توسط خود کاربران به همکاران و دوستان می‌داند.

بر اساس این گزارش، ۴۰۰ میلیون کاربر واتس‌اَپ روزانه ۱۶ میلیارد پیام ارسال و ۳۲ میلیارد پیام دریافت می‌کنند و ۵۰۰ میلیون عکس نیز جابجا می‌نمایند.

به این ترتیب واتس‌اَپ بزرگ‌ترین پیام‌رسان چندسکویی اجتماعی در جهان به شمار می‌رود.

از دیگر نرم‌افزارهای مشابه واتس‌اَپ می‌توان به اسنپ‌چت (Snapchat)، وی‌چت (WeChat)، آی‌مسیج (iMessage)، فیس‌بوک مسنجر (Facebook Messenger) و کیک مسنجر (Kik Messenger) اشاره کرد.

گفتنی است واتس‌اَپ برای ارسال پیام از ارتباط دیتا و یا وای‌فای استفاده می کند و لذا هزینه‌ای بابت پیامک به کاربر تحمیل نمی‌نماید.

البته دانلود و استفاده از واتس‌اَپ در سال اول رایگان است و پس از آن، متقاضیان می‌توانند فقط با پرداخت ۹۹ سنت در سال، همچنان از مزایای این برنامه پرطرفدار بهره‌مند گردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایتنا
    عکاس :