داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
کسانی که به دنبال تصویب برجام بودند امروز بهانه FATF می‌گیرند/مجمع تشخیص مستقل از فشارهای بیرونی تصمیم‌گیری خواهد کرد
کد مطلب: ۷۲۶۵۰
تاریخ انتشار:شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خاطره تلخ برجام هنوز از ذهن ملت ایران نرفته است گفت: کسانی که به دنبال تصویب برجام بودند امروز بهانه FATF می گیرند اما مومن نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شود.
کسانی که به دنبال تصویب برجام بودند امروز بهانه FATF می‌گیرند/مجمع تشخیص مستقل از فشارهای بیرونی تصمیم‌گیری خواهد کرد

به گزارش اوشیدا ؛ «حجت‌الاسلام جواد مجتهد شبستری»، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به بررسی مجدد FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه شاهیدم برخی جریانات سیاسی در حال فضاسازی و اعمال فشار به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب این معاهده هستند.

وی با اشاره به اینکه بعید است که اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تحت تاثیر این فضاسازی ها قرار بگیرند عنوان کرد: اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر خود را به طور مستقل و فارق از تاثیرپذیری از گروه یا جریانی اعلام خواهند کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قرار است پیوستن به FATF مجدد در کمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گیرد عنوان کرد: بعد از بررسی در کمیسیون ها در جلسه عمومی مجمع به تصویب خواهد رسید و اعضای مجمع تحت تاثیر اعمال نظرها یا فشارهای رسانه ای قرار نخواهند گرفت.

حجت الاسلام مجتهدشبستری با اشاره به اینکه دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد محاسن این معاهده برای جمهوری اسلامی ایران بسیار کمتر از معایب آن است تاکید کرد: پیوستن به FATF باعث خواهد شد که دشمن از اسرار کشور ما مطلع شود ضمن اینکه هنوز مشخص نیست آیا این توافق در تحریم ها نتیجه ای خواهد داشت یا نه.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی در جریان برجام سابقه روشنی از خود برای ملت ایران به جا گذاشتند ادامه داد: اینها به قول خود عمل نکرده و عهدشکنی می کنند و این رویه را در برجام به اثبات رساندند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خاطره تلخ برجام هنوز از ذهن ملت ایران نرفته است خاطرنشان کرد: کسانی که به دنبال تصویب برجام بودند امروز بهانه FATF می گیرند اما مومن نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شود.

حجت الاسلام شبستری یادآور شد: مخالفان پیوستن به FATF  در کشور می دانند که وعده اروپایی ها قابل اتکا نیست و شک ندارند که هر وعده ای که به بهانه این معاهده به کشور ما بدهند اجرا نخواهد شد.

انتهای پیام/ک

Share/Save/Bookmark