داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی و هنری
امتیاز مثبت 
۰
 
بازگشت امیرحسین مدرس به اجرا/ احکام جدیدی برای تلویزیونی‌ها صادر شد
کد مطلب: ۷۰۸۵۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۳
نشست خبری "شاهرگ" در صداوسیما برگزار شد، "زعفران" برای روز خبرنگار و عید غدیر ویژه برنامه دارد، در شبکه آموزش و معاونت حقوقی صداوسیما افراد جدیدی حکم گرفتند، امیرحسین مدرس با روایتی طنز از تاریخ تهران قدیم به صحنه اجرا برگشت.
بازگشت امیرحسین مدرس به اجرا/ احکام جدیدی برای تلویزیونی‌ها صادر شد

به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سومین و چهارمین قسمت از برنامه زنده «زعفران» به تهیه‌کنندگی محمد سلوکی جمعه و شنبه (17 و 18 مرداد) به مناسبت عید غدیر خم از شبکه دو سیما پخش می‌شود.  برنامه «زعفران» صبح روز جمعه 17 مرداد به مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت اهالی رسانه علاوه بر گفت‌وگوهایی با خبرنگاران رسانه‌های مختلف در قالب میان‌برنامه، میزبان سودابه حسنی دخت گوینده خبر و حمیده عباسعلی؛ بانوی پرافتخار و کاراته‌کار  المپیکی خواهد بود.

 
بخش ویژه «جشنواره تعاملی زعفران» نیز که به تولید محتوا در حوزه های مختلف تصویری، نویسندگی، بازیگری و ...  از سوی بینندگان اختصاص دارد در جدول پخش این برنامه قرار دارد تا در آینده ای نزدیک به محمل و فرصت کارآفرینی برای استعدادهای جوان تبدیل شود.
 
در ویژه‌برنامه  «زعفران» هم که شنبه 18 خرداد روی آنتن می‌رود، در فضایی با نشاط با حضور مهمانان مختلف عیدانه زعفران تقدیم مخاطبان خواهد شد. حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی  تهران نیز پیرامون عید غدیر در این برنامه به بیان توضیحاتی خواهد پرداخت.
 
اجرای این برنامه برعهده الهه پرسون است، افشین لیاقت به عنوان کارگردان و محمد سلوکی به عنوان تهیه‌کننده مدیریت تیم «زعفران» را برعهده دارند.  «زعفران» برنامه‌ای از گروه  اجتماعی فرهنگی شبکه دو است که روزهای جمعه  ساعت 10 صبح پخش می‌شود و قرار است به پرورش استعدادها و مهارت‌های علاقه‌مندان تولیدمحتوا در حوزه‌های فرهنگ و هنر بپردازد و در قالب «جشنواره تعاملی زعفران» از علاقه‌مندان دعوت می‌کند تا در مرحله اول خود را برای دست‌اندرکاران برنامه معرفی کنند و در مراحل آتی و با کمک دبیران و داوران هر بخش به تولیدمحتوا بپردازند. ویدئوهای تولیدشده نیز در برنامه‌های آینده از «زعفران» نمایش داده می‌شوند. 
 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه و جشنواره تعاملی می‌توانید به صفحه zaferantv مراجعه کنید.
 
روایت طنز امیرحسین مدرس از تاریخ تهران قدیم
 
در برنامه «قند پارسی»، تاریخچه تهران و بناهای قدیمی آن به صورت طنز روایت می‌شود. «قندپارسی» عنوان برنامه‌ای است که هر روز ساعت 06:10 صبح به بازخوانی اشعار، حکایت‌ها و متون کهن پارسی اختصاص دارد.
 
این برنامه قصد دارد روز یکشنبه 19 مردادماه مخاطبان را با روایت‌ها و خاطراتی شیرین از تهران قدیم و بناهای ماندگار آن همراهی کند. برنامه «قندپارسی» با اجرای امیرحسین مدرس به مدت 20 دقیقه روی موج اف ام ردیف 105,5 مگاهرتز از رادیو صبا پخش می‌شود.
 
تهیه کننده این برنامه ملیحه مرادی جعفری است.
 
انتصاب جدید در معاونت حقوقی و امور مجلس رسانه‌ملی
 
طی حکمی از سوی حسن گروسی معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، مهدی شهرابی به عنوان سرپرست مدیریت مطالعات و مستند سازی این معاونت منصوب شد.
 
موارد زیر به عنوان بخشی از اولویت های کاری، در حکم انتصاب مدیر مذکور اعلام شده است:
 
«شناسایی و نیازسنجی پژوهشی معاونت حقوقی و امور مجلس در زمینه های حقوقی و قانونگذاری از طریق تعامل مستمر با ادارات کل معاونت، تدوین گزارش های علمی کاربردی در سپهر حقوق رسانه به ویژه حقوق قراردادهای رسانه ای، مالکیت فکری، حقوق فضای مجازی، حقوق ماهواره و بین‌الملل، مقررات گذاری رسانه و ... همکاری پژوهشی با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی داخل و خارج سازمان و تسهیل در ارتباط گیری با حوزه‌های پژوهشی ذیربط جهت حل مسایل حقوقی رسانه ملی،  اجرای برنامه‌های آموزش‌های تخصصی حقوق برای مدیران سازمان و کارشناسان حقوقی، طراحی و تدوین طرح های تخصصی و عمومی حقوقی به منظور ارائه به واحدهای طرح و برنامه معاونت های تولیدی سازمان اعم از صداوسیما سیاسی و استان‌ها، برنامه‌ریزی و اجرای همایش های سالیانه بین‌المللی حقوق و رسانه، ساماندهی و انجام امور مربوط به شوراهای تخصصی معاونت مشتمل بر شورای راهبردی حقوقی، شورای مالکیت فکری و فضای مجازی، شورای ماهواره و بین‌الملل، شورای حمایت از پایان‌نامه‌های حقوقی و قضایی با همکاری ادارات کل ذیربط.
 
مهدی شهرابی دانش آموخته مقطع دکترای علوم سیاسی بوده و در حال نگارش رساله با عنوان رقابت و مشارکت سیاسی در جمهوری اسلامی ایران است» وی از مدیران با سابقه سازمان و پیش از این جانشین دفتر هماهنگی تخلفات اداری، مشاور رییس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت، مدیر نظارت برنامه‌های صدا،  مدیر ارزیابی برنامه‌های صدا و مدیر سایت‌های اینترنتی اداره کل فرهنگی سازمان بوده است.
 
مشروح نشست سریال «شاهرگ» در صداوسیما
 
نشست رسانه‌ای سریال تلویزیونی «شاهرگ» به کارگردانی سیدجلال اشکذری و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی با حضور عوامل این سریال پیش از ظهر امروز برگزار شد. محمدرضا شفیعی تهیه کننده سریال «شاهرگ» درباره تماس‌های مخاطبان گفت: اکثر کسانی که تماس گرفته اند جوانان بودند که تاکنون اینقدر به دهه 60 عمیق نشده بودند که چه اتفاقاتی رخ داده است باورشان نمی‌شد که به این سنگ دلی با مردم برخورد می‌کردند، حتی برای آن‌ها جالب بود که بیشتر قصه‌ سریال برگرفته از واقعیت است.
 
اشکذری عنوان کرد: با مخاطبانی که صحبت کردیم کار را دوست داشتند، از استان‌های مختلف تماس گرفته بودند حتی تکرار سریال را هم می‌دیدند و  فضای و حال و هوای قصه را هم دوست داشتند.
 
مسعود فروتن گفت: من 30  تیر 1360 را به یاد دارم، ما در تئاتر شهر بودیم که شهر شلوغ شد، جوان بودیم و می‌خواستیم شرایط را ببینیم به پشت بام تئاترشهر رفتیم.
 
سیدجواد هاشمی توضیح داد: من خودم جزو اولین کسانی بودم که در انفجار سرچشمه به آنجا رسیدم شاید همان روز‌ها تنفر من به عنوان یک نوجوان از سازمان منافقان شروع شد.
 
حسین پاکدل توضیح داد: از زنده یاد سیروس گرجستانی و خسرو سینایی کارگردان متفکر یاد می‌کنم. از همه شهدای صداوسیما که تعداد آن‌ها هم کم نیست یاد می‌کنم که اگر من و شما اینجا درباره شاهرگ صحبت می‌کنیم به برکت خون همین شهدا و شهدای زنده‌ای است که در خانه‌ها هستند.
 
وی عنوان کرد: می‌گویند جنگ و انقلاب پدیده غریبی است، جنگ را یک عده‌ای دیدند و یک عده‌ای شنیدند. این دو هرگز زبان همدیگر را نمی‌فهمند.
 
وی افزود: ماجرا‌های دهه 60 تا زمان جنگ را اگر به صورت منحنی ببینیم وقایعی است که در زمان خودش قابل تحلیل است، اگر صحنه‌های جنگ و درگیری خیابان را بازسازی کنید انقدر خلوص و صداقت در آن آدم‌ها بود که اگر عین آن را هم بسازید می‌گویند ریا کاری است.
 
پاکدل گفت: باور‌های جامعه یک مقدار تغییر کرده است، طبیعی است تصویرسازی سال 60 و 61 کار سختی است، محال است بتوانید اتمسفر آن موقع را به امروز منتقل کنیم. هیچ سریال و فیلم و تئاتری نمی‌تواند آن را منتقل کند، چون دنیای دیگری بود و بعضی اوقات فکر می‌کنید شاید یک کهکشان دیگری بود وآن صداقت از خود گذشتگی غیر قابل تقلید است.
 
مدیر شبکه آموزش سیما احکام جدید صادر کرد
 
مسعود احمدی افزادی در احکامی جداگانه سید مهدی بنی هاشمی را به سمت مدیر گروه آموزش های عمومی، شهرام کجوری را به سمت مدیر گروه آموزش های رسمی و محمد حمید هوشیار را به سمت مشاور اجرایی و مسئول دفتر مدیر شبکه منصوب کرد.
 
در بخشی از حکم انتصاب سید مهدی بنی هاشمی آمده است: آموزش های عمومی در حوزه‌های مختلف جامعه و فرد، امروزه یک نیاز اساسی اجتماعی برای همگان بویژه نسل های نوخاسته و جوان است. از سوی دیگر توجه به جابجایی هرم سنی جمعیت در ایران، لزوم پرداختن به آموزش های عمومی برای هرم جدی جمعیتی را نشان می‌دهد.
 
لذا مأموریت مهم این گروه بالابردن مهارت های جمعی و شخصی از طریق آموزش عمومی با استفاده از صاحب‌نظران جوان و مجرب رسانه‌ای است.
 
احمدی افزادی همچنین از تلاش‌ها، خدمات و فعالیت های ارزنده زنده یاد رضا یوسفی محله مدیر سابق این گروه قدردانی کرد.
 
در حکم انتصاب شهرام کجوری نیز آمده است: یکی از ماموریت های قابل توجه این حوزه در دوره جدید توجه به گسترش کیفی و شمولیت «مدرسه تلویزیونی ایران» به عنوان بزرگترین حرکت آموزشی رسمی برای همه دانش آموزان سراسر کشور بوده و با قدرت بی‌بدیل امواج رسانه ملی در مدت زمان کوتاهی تبدیل به تکیه گاه مطمئن آموزش فرزندان و خانواده‌های کشور شده است.
 
معرفی یک دستگاه مفید برای روزهای کرونایی در «میدون»
 
مسابقه تلویزیونی «میدون» با سه طرح کسب و کار در زمینه های دستگاه تولید ازن، دینامومتر و پلت فرم کدنویسی، پنجشنبه 16 مرداد از شبکه سه سیما میزبان نگاه‌های مخاطبان می‌شود. شرکت‌کنندگان قسمت هفتم این مسابقه کارآفرینی، با سه اجرای متفاوت در «میدون» حاضر می‌شوند. اجرای اول بر عهده علی بهشتی است، او با دستگاه تولید ازن ژنراتور به صحنه میدون می‌آید و دستگاه ساخته شده توسط این شرکت کننده می تواند در روزهای کرونایی به مردم کمک کند.
 
علی‌اکبر کریمی اجرای دوم میدون را بر عهده دارد. دینامومتر دستگاه تشخیص قدرت موتور، کسب و کاری است که وی در صحنه میدون ارائه خواهد داد. احسان رضایی‌خواه اجرای سوم این قسمت از برنامه میدون برعهده دارد. کسب و کار او پلت فرم کدنویسی و مورد استفاده دانش‌آموزان است و با آن می‌توانند در المپیاد ملی شرکت کنند و پروژه‌های کد نویسی را برعهده بگیرند.
 
مسابقه تلویزیونی «میدون» جمعه شب 17 مرداد پخش نخواهد شد. مسابقه «میدون» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما است که به تهیه‌کنندگی سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی پنجشنبه و جمعه شب های هر هفته بعد از اخبار شبانگاهی از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
 
راهکارهای عبور از تحریم و تحریف در شبکه چهار سیما
 
مجله سیاسی «رو در رو» شبکه چهار سیما در برنامه پیش رو (پنج شنبه 16 مرداد ساعت 19) میزبان ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و احمدنادری، عضو کمیسیون آموزش مجلس خواهد بود. در این برنامه به بررسی راهکارهای عبور از تحریم و تحریف، در شرایط حاکم بر جامعه پرداخته خواهد شد.
 
فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباره تحریف و تحریم  به ‌مناسبت عید سعید قربان مانند همیشه یک مفهوم جدید به گفتمان مقاومت افزود و آن را مورد توجه قرار داد. سیاه‌نمایی، بزرگ نشان دادن نقاط ضعف، کوچک نشان دادن و یا اختفای دستاورد‌ها و موفقیت‌ها، تخریب چهره‌های پاک و سالم و مبرا کردن عناصر فاسد، از جمله استراتژی‌های دشمن در جریان تحریف است که  لازم بوده که قاطبه جامعه و عناصر جبهه مقاومت هوشیارانه این جریان را بشناسند و در مقابل آن اقدامات لازم را صورت دهند.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات اخیر با تأکید بر اینکه «به موازات جریان تحریم، یک جریان تحریف حقایق و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد»، فرمودند: «هدف این جریان، ضربه زدن به روحیه مردم و دادن آدرس غلط درباره علاج تحریم است».
 
آمریکایی‌ها در چارچوب تحریم‌ چند هدف دارند که در هدف کوتاه‌مدت با واژه‌سازی "تابستان داغ" کوشیدند ملت ایران را در برابر دولت و حکومت قرار دهند، در هدف میان مدت، تلاش کردند مانع پیشرف کشور شوند و در هدف بلند‌مدت هم روی ورشستگی اقتصادی ایران تمرکز دارند.
 
 هر سه هدف آمریکایی‌ها اما با هوشیاری ملت ایران، اتکاء به دانش بومی و تقویت اقتصاد ملی و جداسازی آن از نفت، با شکست رو‌به‌رو شده است.
 
با وجود شکست سیاست‌های تحریمی آمریکا اما باید برای  بی اثر کردن تحریم‌ها هوشمندانه عمل کرد.
 
مجله سیاسی و هفتگی «رو در رو» کاری از گروه سیاسی شبکه چهار و به تهیه‌کنندگی شهریار افشاری پور و اجرای سیدحسین حسینی است که هر پنجشنبه ساعت 19 به طور زنده روی آنتن می‌رود و به بررسی مهمترین مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی روز کشور و جهان می‌پردازد.
 
«شما و آی‌فیلم» تدارک آی‌فیلم عربی در عید غدیر
 
آی‌فیلم عربی به‌مناسبت فرارسیدن عید بزرگ غدیر خم، تدارک ویژه‌ای برای برنامه «شما و آی‌فیلم» دیده است. کانال عربی این شبکه به‌مناسبت عید خجسته غدیر خم، از چنگیز جبیبیان، خواننده محبوب ایرانی، دعوت کرده است. «شما و آی‌فیلم» با اجرای رویدا الهمه، مازن السریع و محمد نهاد شیرازی، این هفته با حال‌وهوای متفاوتی روی آنتن می‌رود. در این ویژه‌برنامه علاوه بر پخش آیتم‌های متداول همچون اخبار فرهنگی هنری و گردشگری و گزارش‌های تولیدی ویژه، چنگیز حبیبیان قطعه‌های شاد عربی و ترکی اجرا می‌کند. «شما و آی‌فیلم» به تهیه‌کنندگی فرزام محبی پنجشنبه شب ساعت 23:30 به‌وقت مکه روی آنتن می‌رود.
 
ویژه برنامه "آیینه" در روز عید غدیر
 
حجت‌الاسلام شهاب مرادی در برنامه "آیینه خانه" درباره واقعه غدیر خم و شان والای این عید مبارک برای بینندگان به بیان صحبت‌هایی می‌پردازد.
 
این برنامه که با هدف اصلاح سبک زندگی تهیه شده جمعه 17 مرداد ساعت 13:30 روانه آنتن خواهد شد.
Share/Save/Bookmark