داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
یادداشت/ عباس شیبک دانشجو دکترای مدیریت، ریس کمسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر زاهدان:
انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی و معنوی و انقلاب ارزش ها می باشد
کد مطلب: ۵۷۳۵۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۷
انقلاب در لغت برگشتن از حالی به حال دیگر، دگرگون شدن، تغییر و تحول است و در منظر درک و فهم عمومی مردم به عنوان تلاش عده ای برای واژگون کردن حکومت و ایجاد حکومت نو می باشد.
انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی و معنوی  و انقلاب ارزش ها می باشد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اصول انقلاب را می توان به عنوان تغییر بنیادها و نظام اجتماع، نوگرایی، آرمان خواهی و خشونت سیاسی یا نظامی در مقابل نظام حاکم دانست.

 
انقلاب ها دارای انواع مختلفی از قبیل انقلاب فرهنگی، انقلاب اداری، انقلاب سیاسی و انقلاب اجتماعی است.

 
انقلاب حضرت محمد (ص) بزرگترین انقلاب و انقلاب تمام عیار بود که به منظور تحقق خواسته های جاودانه بشر یعنی آزادی، عدالت، مساوات، یگانگی، اخلاق، کرامت و صلح و صفا، بین انسانها و برای برانداختن شرک برانگیخته شد.

 
اعتراض های پنهان و آشکار حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) و بسیاری از اصحاب در آغاز و جنبش های فکری، بسیاری از انقلاب های امامان و به ویژه شخصیت بزرگ انقلاب امام حسین(ع) هدف اساسی قیامش را اصلاح در دین جدش می داند.

 
انقلاب ایران به برکت رهبری امام راحل، خون شهداءگرانقدر و اراده راسخ ملت به پیروزی رسید انقلاب اسلامی ایران که در سال 1357 شمسی به وقوع پیوست نشانگر این است که ویژگی های اسلامی بودن، معنویت گرایی، مردمی بودن و رهبری امام خمینی(ره) با اهداف از بین بردن استبداد و سلطه بیگانگان، وجود عدالت اجتماعی، ایثار و فداکاری و استقرار حکومت اسلامی بر سیاستهای ضددینی، فساد سیاسی، اجتماعی، تبعیض و بی عدالتی بر رژیم طاغوتی و وابسته سابق پیروز شده است.

 
انقلاب ایران با مشارکت طبقات مختلف مردم، بازاریان، احزاب سیاسی مخالف حکومت پهلوی، روشنفکران، دانشجویان و روحانیون در ایران انجام پذیرفت.

 
انقلاب ایران چنان برجسته و یگانه شده که هیچ حرکت و جنبش انقلابی دیگری توان برابری با آن را نخواهد داشت.

 
در دنیا انقلاب های بزرگ که با تغییرات اساسی در حکومت و ساختار اجتماعی یک کشور یا جامعه همراه بودند را می توان با نام انقلاب کبیر فرانسه، روسیه  و انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد.

 
اما انقلاب اسلامی ایران اهداف بسیار متفاوتی داشت اگر انقلاب اسلامی ایران را با دو انقلاب مشهور غربی (فرانسه و روسیه)، مقایسه کرد می توان گفت انقلاب کبیر فرانسه برای آزادی و رفاه وانقلاب روسیه برای عدالت و برابری به وجود آمده است اما انقلاب ایران انقلابی برای خدا و معنویت می باشد و انقلاب ارزشهاست.

 
انقلاب ایران، انقلاب فرهنگ و معنویت است بنابراین انقلاب اسلامی ایران اتکاء به پشتوانه قوی مردم، عدم وابستگی به قدرت های استکبار شرق و غرب، رهبری همه جانبه امام راحل، اسلامی بودن، سرعت انقلاب ایران نسبت سایر انقلابها، پافشاری بر اهداف و آرمان های تعیین شده پایه گذاری و تشکیل شده است.

 
وقتی مردم ما می دیدند که کشور ایران با این عظمت حکام و زمامدارانش استقلال رای ندارند تابع بیگانگان و تابع قدرتهای مستکبرند به طوری که در مقابل استکبار ضعیف و غیر مستقل اما نسبت به مردم خود سخت گیر هستند و به قول معروف شیرخانه و روباه بیرون هستند به جوش وخروش امدند و برانگیخته شدند و دنبال استقلال سیاسی برآمدند.

 
امروز ‌پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان چشم بدخواهان واستکبار بر ایران می باشد و دنبال نقطه ضعفی از سوی مسولین و مردم ما هستند و به فرموده رهبر عزیزمان هر جا به عقب بیاییم دشمن به جلو می آید و عقب نشینی نخواهد کرد.

 رمز پیروزی ملت ایران بر کفر و استکبار جهانی همدلی و اتحاد می باشد بنابراین تا زمانی که پیرو رهبری و بیدار باشیم گزندی به کشور، ناموس وداشته هایمان نمیرسد.

 
درست است که امروزمشکلات زیادی دربحث اشتغال و ازدواج داریم اما چیزی داریم که بزرگترین کشورهای ثروتمند و به قول خودشان قدرتمند ندارند چرا که ما استقلال و امنیت داریم و آقای خودمان هستیم.

 
مسولین ما مثل گذشته نوکری غرب را نمی کنند بلکه به فرموده امام راحل  خود را خادم ایران و مردم می دانند .

 
 هر زمانی ما مشتها را گره کرده و کوبنده علیه زورگویان جهان شعار دادیم بیشتر امنیت واستقلال سیاسی پیدا کردیم پس باید خدا را شاکربود که امروز تمام اینها را درکنار هم داریم.

 
انتهای پیام
///
Share/Save/Bookmark