داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
مهارت آموزی سربازان از سر بیکاری نیست
کد مطلب: ۷۲۰۱۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۶
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه گفت: مایه تعجب و تأسف است که در یک برنامه غیر کارشناسی در رسانه ملی این کار مهم و اساسی بدون حضور کارشناس قرارگاه مهارت‌آموزی مورد انتقاد ناآگاهانه قرار گیرد.
مهارت آموزی سربازان از سر بیکاری نیست

به گزارش اوشیدا به نقل از تسنیم؛ سردار موسی کمالی با اشاره به اظهارات مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی مبنی بر تحت‌الشعاع قرار دادن مهارت‌آموزی سربازان وظیفه، اظهار کرد: متأسفانه در برنامه مذکور، مجری از روی جهل، ناآگاهی یا مغرضانه ادعا کرد "چون سربازان بیکارند و برای آنها کاری ندارند می‌خواهند به آنها کار یاد بدهند‌" در حالیکه سربازان یکی از ارکان توان رزم نیروهای مسلح و بنیه دفاعی کشور هستند. 

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح افزود: سربازان در دفاع از عزت، استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش پررنگ و اثرگذار دارند، امروز سربازان در مرزها، گروهانها، آتشبارها، گردانها، تیپ، هنگها، پاسگاه‌ها، کلانتری‌ها و سایر نقاط کشور برای دفاع از کشور و برقراری نظم و امنیت تلاش و فداکاری و هر ساله شهدا و جانبازانی در این راه تقدیم می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: بیکار تلقی کردن این قشر عظیم ایثارگر توهین به این قشر مظلوم است همچنین بحث توانمندسازی و مهارت‌آموزی و کمک برای ورود آنها به بازار کار به پاس این ایثار و جان‌فشانی آنها در طول مدت خدمت است.
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سربازان در ضمن انجام مأموریتهای محوله، آموزشهای مهارت‌آموزی را هم می‌بینند، به عبارتی دستگاه‌های کشوری مانند سازمان فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان و ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت سربازی استفاده کرده و جوانان را آموزش می‌دهند. 
 
کمالی بیان کرد: این حق سربازان است که وقتی از بهترین دوران عمر خود برای دفاع از کشور استفاده می‌کنند، دستگاه‌های کشوری و لشکری نیز در طول خدمت کاری را به وی یاد دهند و بعد از خدمت نیز در کنار او قرار گیرند، تا با هدایت و حمایت و تسهیل‌گری به اشتغال برسد.
 
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مایه تعجب و تأسف است که در یک برنامه غیرکارشناسی در رسانه ملی این کار مهم و اساسی بدون حضور کارشناس قرارگاه مهارت‌آموزی مورد انتقاد ناآگاهانه قرار گیرد. 
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark