داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
به مناسبت دهه کرامت انجام شد؛
برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی ایرانیان در زابل
کد مطلب: ۷۴۴۰۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
صبح امروز همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی ایرانیان به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا(ع) و دهه کرامت در راستای ایجاد شور و نشاط و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ ورزش همگانی با حضور پرشور خانواده ها و به ویژه نوجوانان و جوانان در زابل برگزار شد.
برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی ایرانیان در زابل
به گزارش اوشیدا، همایش بزرگ پیاده روی به صورت زنده از برنامه پر مخاطب صبح و نشاط شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه استانی هامون نیز پوشش داده شده بود و با استقبال گسترده خانواده های ورزش دوست شهرستان ها و روستاهای حوزه سیستان قرار گرفته بود و موجی از شور، نشاط و شادابی در بین خانواده ها ایجاد کرده بود.

از نکات قابل توجه این همایش، حضور و همراهی گرم مسئولین کشوری و استانی از جمله نمایندگان مردم حوزه سیستان در مجلس شورای اسلامی، ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان به همراه معاونین و روسای ستادی اداره کل، دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی کشور، فرماندار، روسای ادارات ورزش و جوانان شمال استان، اعضای شورای اسلامی شهر، پیشکسوتان، مربیان، داوران و ورزشکاران بود که هم گام و همقدم مردم ورزش دوست شرکت کردند.

در حاشیه این همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، برنامه های متنوعی از جمله، اجرای موسیقی محلی دهل و ساز، اجرای حرکات نمایشی توسط رزمی کاران، اجرای نمادین ورزش پهلوانی و زورخانه ای، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و آثار زیبای زنان و مردان خلاق و هنرمندانه استان در راستای شناخت و معرفی فرهنگ غنی و بالای مردم استان و آشنایی با آداب و رسوم استان مرزی و پهناور سیستان و بلوچستان برای هموطنان ایرانی به نمایش در آمد.

لازم به ذکر است؛ در پایان این همایش بزرگ و چشمگیر به جمع گسترده ای از شرکت‌کنندگان، به قید قرعه جوایز نفیسی از قبیل، ۳ جایزه نقدی ۵۰ میلیون ریالی، ۲۰ دستگاه دوچرخه، ۱۰ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، ۱۰ جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی، ۱۰ جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی و جوایز دیگر به برندگان خوش شانس توسط مسئولین کشوری و استانی اهدا شد.

در این همایش بزرگ فراکسیون حقوقی شهروندی مجلس شورای اسلامی، اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، فرمانداری ویژه زابل، اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل، هیات ورزشهای همگانی استان، صدا و سیمای مرکز استان و ادارات شهرستان های حوزه سیستان مشارکت داشتند.
Share/Save/Bookmark