داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در دیدار با امام جمعه نیمروز عنوان شد؛
امر به معروف و نهی از منکر جهاد اکبر است/غلبه فساد بر جامعه نتیجه بی تفاوتی به رفتار دیگران خواهد بود
کد مطلب: ۶۴۴۵۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
امام جمعه نیمروز گفت: جامعه اسلامی نباید از فریضه امر به معروف و نهی از منکر خالی باشد چرا که در صورت بی توجهی به این امر مهم و واجب، فساد بر اجتماع غالب می شود.
امر به معروف و نهی از منکر جهاد اکبر است/غلبه فساد بر جامعه نتیجه بی تفاوتی به رفتار دیگران خواهد بود
به گزارش اوشیدا، به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، اعضای شورای اداری ومعتمدین و ریش سفیدان نیمروز با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام راشکی با تاکید بر لزوم زنده نگاه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ سازی شده و به صورتی درست و عملی اجرا شود.

وی درادامه اجرای فریضه الهی و واجب امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه هر مسلمان دانست و گفت: همه باید برای احیا و فرهنگ سازی این فریضه الهی در جامعه تلاش کنیم.

وی همچنین با گرامی داشت محرم الحرام و هفته دفاع مقدس، بیان کرد: خداوند در آیه ۱۰۴ سوره آل عمران به وضوح مسلمانان را به امر به معروف و نهی از منکر امر فرموده است که نشان دهنده اهمیت این فریضه در اسلام است.

بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر موجب فساد جامعه می شود
امام جمعه نیمروز خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی نباید از فریضه امر به معروف و نهی از منکر خالی باشد چرا که در صورت بی توجهی به این امر مهم و واجب، فساد بر اجتماع غالب می شود.

وی با بیان اینکه همواره باید جماعتی وجود داشته باشد که دیگران را به این فرضیه رهنمون کنند، اضافه کرد: خداوند به کسانی که آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند، رستگاری دنیا و قیامت را ارزانی خواهد کرد.

وی احساس مسئولیت در مقابل رفتار دیگران را از ضرورت های جامعه اسلامی  دانست و یادآور شد: در سایه امر به معروف و نهی از منکر می توان شاهد جامعه ای سالم بود.

حجت الاسلام راشکی محرم را ماه ایثار و شهادت خواند تصریح کرد: فرصت این ماه را غنیمت شمرده، از گناهان گذشته توبه کرده و جهاد اکبر (امر به معروف و نهی از منکر) را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم.

جهاد اکبر همچنان ادامه دارد
در ادامه این دیدار سرهنگ محبی ضمن تاکید بر آغاز وگرامیداشت وپاسداشت هفته دفاع مقدس به عنوان یکی از ضرورت های اصلی در جامعه، افزود: هم اکنون نیز رزمندگان ما از کیان نظام وانقلاب اسلامی با انجام کارهای فرهنگی وعمرانی وجهادی ومحرومیت زدایی درخدمت جامعه و مردم کشورمان هستند واین خود نشان می دهدکه دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه شهرستان نیمروز نگاه ویژه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را لازم دانست و اذعان داشت: اگر در جامعه ای این فریضه الهی نهادینه شود به هیچ عنوان شاهد مشکلات اجتماعی نخواهیم بود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :