داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پس از تجمع عصر امروز در مقابل شورای شهر زابل؛
مردم درب شورای شهر زابل را گل گرفتند/اعتراض به شرایط و اقدامات مسئولان شهری زابل+تصاویر
کد مطلب: ۶۴۳۹۳
تاریخ انتشار:شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
مردم معترض که به دعوت برخی فعالین سازمان های مردم نهاد در مقابل شورای شهر زابل تجمع کرده بودند به وضع حاضر و عدم پیگیری مشکلات مردمی اعتراض کرده و در یک اقدام نمادین درب این محل را گل گرفتند.
مردم درب شورای شهر زابل را گل گرفتند/اعتراض به شرایط و اقدامات مسئولان شهری زابل+تصاویر
به گزارش اوشیدا، این روزها هر کجا قدم می‌گذاریم خبر دستگیری شهردار و چندتن از کارکنان شهرداری زابل یکی از اصلی ترین مطالبی بوده که نقل محافل مردمی است و همچون بسیاری دیگر از این گونه اتفاقات دارای موافقان و مخالفانی نیز هست که هر کدام دلایلی برای نظرات خود دارند که در جای خود قابل احترام است.
اما به راستی آغاز این ماجرا چه بود! از چندین ماه قبل اعتراضاتی به نحوه مدیریت شهری زابل و عدم رسیدگی به مشکلات عدیده این شهر محروم و کهن در بین مردم آغاز شد و ساکنین این منطقه به تخریب قبور شهدای گمنام و عدم توجه به ساخت سریع پارک ملت این شهر معترض بوده و شرایط بد جاده ها، آسفالت معابر، جمع آوری زباله ها و دیگر معضلاتی از این دست نیز مزید بر علت شد تا مسئولین امر به این مهم ورد پیدا کرده و تحقیقاتی در باره تخلفات احتمالی را آغاز کنند.
هنوز چند ماه از این حوادث نگذشته بود که به ناگاه شهردار زابل به همراه چندین تن از کارکنان این شهرداری به جرم فساد مالی دستگیر شدند و پس از دستگیری این افراد شایعات بسیاری در فضای مجازی منتشر شد که با اعلام دادستانی زابل مبنی بر برخورد با شایعه پردازان، از شدت آن کاسته شد و نور امیدی در دل مردم منطقه برای برخورد جدی با چنین مواردی روشن شد.
اعتراضات مردمی بر نحوه عملکرد شهرداری و شورای شهر زابل حتی پس از دستگیری متهمین پایان نگرفته و هر روز اعتراضی جدید شکل گرفت به گونه ای که هفته گذشته کارکنان شهرداری زابل در اعتراض به عدم پرداخت ۵ماهه حقوق خود در مقابل فرمانداری زابل تجمع کرده و عصر امروز نیز طی یک تجمع از پیش تعیین شده و دارای مجوز از فرمانداری شهرستان زابل، تعدادی از فعالین سازمان های مردم نهاد در مقابل شورای شهر زابل، به اقدامات این نهاد اعتراض شد.
حال با توجه به شرایط خاص منطقه سیستان و بازشدن پای دستگاه قضا به این پرونده حساس باید از خود پرسید که آیا واقعا انجام چنین اقداماتی می‌تواند به حل مشکل کمک کند یا موجب گل آلود شدن آب و فرار مقصران و دیگر متهمین خواهد شد، یا با انحلال شورای شهر زابل چه کسی جای آنان را گرفته و سرنوشت جایگاه شهرداری به چه کسی سپرده خواهد شد.
لازم به ذکر است که برخی افراد حاضر در تجمع عصر امروز با پرتاب گل به تابلوی شورای شهر و دیوار کشیدن مقابل درب اصلی این محل، به صورت نمادین درب شورای شهر زابل را گل گرفتند تا اعتراض خود را نسبت به کم کاری مسئولین اعلام کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :