داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
به همت قرارگاه جوادالائمه:
مسابقات بومی و محلی در زابل برگزار شد/ فضای شاد در خانواده ایجاد شود
کد مطلب: ۶۱۹۷۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
مسول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل گفت: مسابقات بومی و محلی باحمایت قرارگاه جوادالائمه سپاه پاسداران شهرستان زابل برگزار شد.
مسابقات بومی و محلی در زابل برگزار شد/ فضای شاد در خانواده ایجاد شود
سروان محمد میر در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ عنوان کرد: بازیهای بومی و محلی با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان و قرارگاه جوادالائمه سپاه زابل برگزار شد زیرا بازیهای بومی، محلی یک راهکار مناسب در برابر آسیبهای اجتماعی است.

وی افزود: هدف از برگزاری اینگونه بازی ها احیا بازیهای بومی و محلی در بین نوجوانان است چراکه هر منطقه دارای بازی های ویژه ای است که متاسفانه در طول زمان در حال فراموش شدن می باشد.

میر بیان کرد: همان طور که برگزاری بازی های بومی محلی، ضمن اینکه زمینه ساز ایجاد نشاط در فضای باز برای تبادل فرهنگ ها است با تداوم برگزاری آن ها گام بزرگی در جهت توسعه و معرفی بازیهای بومی برداشته می شود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در رده نوجوانان برگزار شد، خاطرنشان کرد: طناب کشی، خسوخسو و کبدی سه بازی بومی است که در استادیوم ورزشی شهید حسینی طباطبایی با حضور پرشور مردم برگزار شد.


میر تاکید کرد: متاسفانه اعتیاد به شدت جامعه را تهدید می کند بنابراین با برگزاری بازی های بومی و محلی علاوه بر ایجاد نشاط در جامعه می توان اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را به بهترین شیوه غنی کرد.


وی در پایان گفت: خانواده ها باید بیش از پیش مواظب فرزندان خود باشند و با ایجاد دوستی با آن ها و ایجاد فضایی شاد در خانواده از دوستان ناباب و اعتیاد آن ها را دور نگه دارند.


گفتنی است؛ درپایان این مسابقات به نفرات برتر هدایایی اهدا شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark