داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در همایش شیرخوارگان حسینی زابل عنوان شد؛
باید به فرزندانمان درس ایثار و شهادت بدهیم/امام حسین(ع)بهترین الگوی صبر و استقامت /شیرخوارگان امروز مدافعان فردای اسلام هستند
کد مطلب: ۶۴۴۴۲
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
آیین شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در نخستین جمعه ماه محرم الحرام با اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی در زابل برگزار شد.
باید به فرزندانمان درس ایثار و شهادت بدهیم/امام حسین(ع)بهترین الگوی صبر و استقامت /شیرخوارگان امروز مدافعان فردای اسلام هستند
به گزارش اوشیدا، در نخستین جمعه از ماه محرم که به عنوان روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) نام گرفته شده جمعی از مادران و کودکان زابل با حضور در مراسم عزای طفل شش ماهه امام حسین (ع) به عزاداری پرداختند.

مادارن حاضر در این همایش با شکوه با گذاشتن کودکان خود بر روی دستها در ماتم حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.

در این آیین باشکوه علاوه بر سخنرانی و مداحی، نذرنامه از سوی مادران حاضر نیز قرائت شد.

حضور نوزادان و کودکان با پوشش های سبز و پیشانی بندهایی با مضمون یا حضرت علی اصغر(ع) حال و هوای خاصی به این محفل داده بود.امام حسین بهترین الگوی صبر و ایثار
در حاشیه این مراسم زینب بندانی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با تاکید بر اینکه باید از صبر و استقامت امام حسین(ع) درس بگیریم، اظهار داشت: بی شک حضور در اینگونه مراسمات به ما یاد آوری می کند که دشمنان اسلام تا چه اندازه ظالم بوده و برای به زانو در آوردن ما دست به هر کاری می زنند و باید از سید و سالار شهیدان درس ایثار، استقامت و صبر گرفته و بیش از پیش در برابر ظلم ایستادگی کنیم.

وی افزود: هر ساله به همراه فرزندانم در این مراسم شرکت می کنم تا آنان نیز با حضور در این فضای معنوی از ابتدای زندگی حسینی باشند.

این بانوی سیستانی بیان کرد: بزرگترین افتخار من این می باشد که نام فرزندانم عباس و رقیه است و از خدا می خواهم تا به آنان لیاقت دهد تا بندگان خوبی باشند و بتوانند در زندگی خود نیز حسینی باشند.شیرخوارگان امروز شهدای فردای اسلام هستند
یکی دیگر از مادران حاضر در این مراسم در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، بیان کرد: وقتی جمع پرشور مادرانی را می بینیم که با اخلاص در این مراسم شرکت کرده و فرزندان شیرخوار خود را نذر مولایشان میکنند به خود میبالیم که در کشوری زندگی می کنیم که به راحتی می توانیم مراسمات مذهبی خود را انجام دهیم.

وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که دشمنان اسلام همواره به دنبال ضربه زدن به ما هستند و نمونه این دشمنی و کینه را می توان در عراق و سوریه دید که استکبار جهانی با حمایت از گروهک تروریستی داعش چه جنایاتی را مرتکب شد.

الهام سارانی با اشاره به اینکه همه ساله در مراسم شیرخوارگان حسینی شرکت میکنم، اذعان داشت: راه ما راه حسین(ع) است و دلیل شرکت در این مراسم نیز این است که فرزندانمان از همین کودکی با فرهنگ عاشورا و مکتب سید و سالار شهیدان آشنا شود.مکتب امام حسین(ع) تا ابد زنده و جاوید است
سیده فاطمه حسینی نیز در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، اظهار داشت: مکتب عاشورا موجب زنده نگاه داشته شدن اسلام ناب محمدی(ص) بوده و اینک وظیفه ماست تا به فرزندانمان بی آموزیم که راه امام حسین(ع) چه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی فرزندانمان از کودکی در مراسمات مذهبی شرکت کنند به خوبی با راه حق آشنا می شوند و دین و دنیای آنان تضمین خواهد شد و بی شک در بزرگسالی نیز موجب افتخار ما و کشور خواهند شد.

این بانوی سیستانی با تاکید بر اینکه امنیت امروز جامعه ما حاصل همین کودکان حسینی(ع) است، گفت: شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع اسلام ناب محمدی همه و همه تربیت یافته همین مکتب الهی هستند و در دامان مادرانی پرورش یافته اند که پای ثابت مراسمات مذهبی بوده اند و از کودکی آنان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کرده اند.

وی در پایان تصریح کرد: امروز نیز ما آمده ایم تا فرزندانمان از نزدیک با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شده و اگر لایق باشند در آینده برای امنیت و آرامش این ملت و دفاع از خاک پاک وطن از جان شیرینشان بگذرند تا به همه جهانیان ثابت کنند که مکتب حسین(ع) تا ابد زنده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :