داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در یادواره شهدای زابل عنوان شد؛
وحدت و فرهنگ ایثار و شهادت رمز پیروزی بر دشمنان/استکبار جهانی از خودباوری جوانان ما هراس دارد
کد مطلب: ۶۴۴۱۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۰
فرمانده سپاه زابل گفت: امروزه به برکت انقلاب اسلامی ایران در همه زمینه های علمی و نظامی کشورمان حرفی برای گفتن داشته و موجب هراس دشمنان و دلسرد شدن آنان شده است.
وحدت و فرهنگ ایثار و شهادت رمز پیروزی بر دشمنان/استکبار جهانی از خودباوری جوانان ما هراس دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، یادواره شهدای زابل با حضور پر شور مردم، مسئولان، خانواده های شهدا، جانبازان و معتمدین این شهرستان در حوزه شهیدان رنجوری مقدم ناحیه سپاه زابل برگزار شد.

سرهنگ پاسدار سرهنگ علی ثمره حسینی در این مراسم با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در میان ملت ایران نهادینه شده است، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران که از این خصوصیت مهم ملت ایران هراس داشتن تلاش و هزینه زیادی کرد تا اینکه پس از هشت سال دفاع مقدس دیگر روحیه ایثار و شهادت طلبی در جامعه نباشد و به نوعی این فرهنگ را از میان بردارند و به طور کلی همه تلاش خود را بر این موضوع که دیگر جوانانی همچون شهدای ما تربیت نشوند معطوف کردند.

وی افزود: اما جوانان امروز کشورمان به زیبایی به استکبار جهانی ثابت کردند که پرورش یافته دامان همان مادرانی هستند که شهدای جنگ تحمیلی را تحویل انقلاب داده بودند و این جوانان نیز همان مسیر را ادامه می دهند که شهدای پیش از آنان ادامه داده بودند که در این میان شهدای چون شهید حججی از نسلی بودند که در تمام دنیا شناخته شدند.

وحدت و برادری رمز پیروزی بر دشمنان

فرمانده سپاه زابل وحدت و برادری را رمز پیروزی بر دشمنان دانست و بیان کرد: وحدت در جامعه باعث پیروزی ملت ما خواهد شد همان گونه ای که در بهمن ۵۷ با اراده همه مردم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به پیروزی رسید و پس از آن نیز مردم ایران با اتحاد و وحدت همیشگی خود نگذاشتند ترورها و خرابکاری های دشمنان در اوایل انقلاب آسیبی به کشور برساند و هرگاه دشمن نقشه ای برای تفرقه افکنی طراحی کرد با بصیرت انقلابی خود آن را نقش بر آب کردند.

وی ادامه داد: امروز جنگی دشمن بر علیه ما به راه انداخته و مهمترین تهاجم آن تهاجم اقتصادی است و معیشت مردم را هدف گرفته ولی باز هم با وحدت و یکپارچگی و انسجام می توانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم.
ثمره حسینی با اشاره به اینکه خودباوری ملی از دستاوردهای انقلاب است، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب این روحیه در ما نبود، ما نمی توانیم باوری مربوط به قبل از انقلاب بود که بعد از آن عوض شد و این باور به وجود آمد که ما می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

استکبار از خودباوری جوانان ما نگران است
وی اذعان داشت: امروز به پشتوانه همین خودباوری در پیشرفت علم و فناوری جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم و حرف هایی در زمینه های مختلف برای گفتن داریم از جمله پزشکی، هسته ای، موشکی و خیلی از زمینه هایی که شرایط بسیار خوبی را در آن ها داریم.

فرمانده سپاه زابل با اشاره به ثبات و امنیت کشور که با تلاش جوانان این آب و خاک به دست آمده است گفت: قدرتی که ما در مسائل امنیتی داریم بازدارندگی ایجاد کرده اگر حضرت آقا در سخنرانی اخیر خود می فرمایند که دیگر جنگی نخواهد شد به واسطه همین قدرت بازدارندگی است که ما در حوزه امنیت پیدا کردیم.

وی افزود: دست برتر ایران اسلامی در منطقه غرب آسیا که از واقیعات بسیار مثبت و شوق انگیز است برای ملت ایران و دست یابی به عمق راهبردی در حالی که همه ابرقدرتها و همه ی کشور های استعمارگر چشمشان به اینجاست زیرا همه ثروت های خدادادی از جمله نفت، گاز، معادن و دیگر نعمات طبیعی در این منطقه وجود دارد.

ثمره حسینی تاکید کرد: دشمن تلاش می کند به وسیله آشوب های سراسری توان و انرژی جمهوری اسلامی را در داخل از ما بگیرند تا دیگر توان منطقه ای نداشته باشیم، دشمن در سال ۸۸ شهرهای بزرگ و پایتخت را به آشوب کشاند ولی الان استراتژی آن ها شهرهای کوچک است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :