داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
۱
امتیاز مثبت 
۲
 
تولید مسکن گیاهی توسط محققان دانشگاهی
کد مطلب: ۲۰۳۹۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۳۵
اوشیدا:محققان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه آزاد شهرکرد، با استفاده از گیاهان منحصر به فرد و مفید موجود در استان چهارمحال و بختیاری، موفق به تولید داروی مسکن و ضد التهاب گیاهی شدند.
تولید مسکن گیاهی توسط محققان دانشگاهی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: علی قاسمی، محقق مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه آزاد شهرکرد و مجری طرح با بیان این که این اسانس آبی رنگ از گیاه بومادران سبز کوهی استخراج شده است، افزود: از این گیاه منحصر به فرد ترکیبات دارویی کامازولن و آلفا- بیسابولول استخراج و به وسیله آن داروی مسکن و ضد التهاب برای بیماران ساخته شد.

وی افزود: این داروی گیاهی از ۵۵ درصد ترکیب دارویی کامازولن و ۲۵ درصد نیز ترکیب دارویی آلفا- بیسابولول درست شده که حاوی ترکیبات دارویی بسیار ارزشمندی است.

قاسمی با بیان اینکه تولید این دارو توسط گونه‌های دیگر گیاهی ساخته شده بود، خاطرنشان کرد: محققان و دانشمندان کشور توانسه بودند این داروی گیاهی را از طریق گیاه بابونه آلمانی و بومادران هزار برگ درست کنند.

به گفته وی، محققان مرکز تحقیقات گیاهی دانشگاه آزاد برای اولین بار توانستند ترکیب دارویی کامازولن و آلفا- بیسابولول را از گیاه بومادران که انحصاری استان چهارمحال و بختیاری است، استخراج کنند.

وی به تشریح خاصیت این دارو پرداخت و گفت: ضد درد، ضد التهاب، تسکین دهنده و خاصیت آنتی اکسیدانی و ضدعفونی کنندگی با روش‌های شیمی گیاهی از خواص این دارو است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :
فاطمی
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۹:۲۱
با سلام وتشکر (9415)