داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
عینک هوشمند اپل سومین عینک محبوب جهان است
کد مطلب: ۶۶۹۷۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
میان تمام عینک‌های هوشمندی که در جهان وجود دارد، عینک در حال حاضر عرضه نشده اپل، سومین عینک محبوب جهان محسوب می‌شود.
عینک هوشمند اپل سومین عینک محبوب جهان است
به گزارش اوشیدا به نقل از خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اپل مدتی است با گوشی‌های هوشمند خود نمی‌تواند توجه افراد زیادی را به خود جلب کند و بسیاری در تلاش هستند تا بفهمند، چیزی که بعد از آیفون‌های خود در نظر دارد، چیست. سال‌ها، شایعه‌هایی وجود داشت مبنی بر این که اپل در حال ساختن عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده است تا بتواند با آن‌ها بازار را در دست بگیرد و متخصصان بزرگی هم وجود دارند که انتظار دارند این محصول پس از آیفون‌ها بزرگترین محصول اپل باشند. احتمال دارد کمتر از یک سال دیگر این محصول ارزنده را در بازار ببینیم و همین مسائل است که فشار زیادی بر شرکت اپل وارد خواهد کرد تا تلاش کند یک محصول قابل قبول از خود ارائه دهد.

بر اساس گزارشی از ZDNet، عینک واقعیت افزوده اپل به عنوان سومین برند محبوب عینک هوشمند در جهان معرفی شده است. این محصول موفق شده است پس از HoloLens مایکروسافت و Magic Leaps در این رتبه قرار بگیرد و این می‌تواند مایه دلخوشی مسئولان اپل باشد چرا که یکی از محصولات آن‌ها قبل از این که حتی تولید شود، محبوبیت زیادی به دست آورده است. این محصول چندان سر و صدا کرده است که حتی از عینک هوشمند گوگل هم محبوبیت بیشتری به دست آورده است. شایان ذکر است که اطلاعات به دست آمده با نظرسنجی از ۷۷۶ نفر به دست آمده که می‌توانستند بیش از یک برند را در زمینه عینک هوشمند نام ببرند. در این نظرسنجی، ۷۷ درصد نام Hololens، حدود ۶۷ درصد از شرکت‌کنندگان نام Magic Leap و ۴۳ درصد نام عینک واقیت افزوده اپل را آوردند. ۳۵ درصد از این افراد هم به عینک هوشمند گوگل رأی دادند.

بیشتر بخوانید: بروزرسانی جدید iOS منتشر شد

بر اساس این گزارش، عینک هوشمند اپل ابتدا مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. این گزارش همچنین مطرح کرده است که مشخص نیست اولین تولید از این عینک‌ها قرار است با گوشی‌های این شرکت همراه شوند یا خیر، اما منبع قابل اعتماد TF International مطرح کرده است که این عینک‌های هوشمند نیاز به جفت شدن با آیفون‌های اپل را دارند. گوشی‌های اپب قرار است قدرت موردنیاز پردازش را برای این عینک‌ها فراهم کنند. گزارش Digi-Capital اشاره کرده است زمانی که بسیاری از شرکت‌ها تا سال ۲۰۲۳، میلیون‌ها نسخه از این دستگاه را خریداری می‌کنند، دیگر همین عینک‌های واقیعت افزوده جایگزین گوشی‌های هوشمند شده‌اند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark