داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
با هوشمندترین انگشتر جهان آشنا شوید
کد مطلب: ۶۶۳۲۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
انگشتر هوشمند موسوم به"Litho" یک کنترل کننده انگشتی است که می تواند بر سیستم های مبتنی بر واقعیت افزوده منطبق شود و تعاملات مختلفی را ترتیب دهد.
با هوشمندترین انگشتر جهان آشنا شوید
بنیانگذاران انگشتر مذکور که بریتانیایی هستند کار روی سخت افزارهای زیرساختی این انگشتر را از سال گذشته آغاز کردند. این بنیانگذاران جوان یعنی نات مارتین ۲۴ ساله (مدیر عامل شرکت) و چارلی بروس ۲۵ ساله مدیر بخش سخت افزاری از همان زمان روی ایده خود حساسیت بالایی داشتند.

نایت مارتین می گوید: " محاسبات ما به طور فزاینده ای روی دنیای واقعی متمرکز است. برای ما بسیار مهم است که بتوانیم با کمک انگشتر هوشمند خود و تکنولوژی واقعیت افزوده همه اشیاء پیرامونمان را کنترل کنیم. این روزها جهان پر شده از چراغ های هوشمند، یخچال های هوشمند و … بنابراین فرصت های زیادی برای توسعه اشیاء کنترلگر منطبق بر تکنولوژی واقعیت افزوده وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

این دستگاه عطر مخصوص هر کاربر را می‌سازد
بسیاری از توسعه گران فضای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده روی موبایل ها یا به عبارتی تکنولوژی سیستم عاملهای موبایل حسابی ویژه باز کرده اند، اما به نظر می رسد فارغ از سیستم عامل های موبایلی می توان روی نرم افزارهایی مستقل برای هدایت اشیاء نیز متمرکز شد.

برای حل این مشکل نیاز به ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است و انگشتر Litho به عنوان یک کنترل کننده حرفه ای در همین بخش وارد عمل می شود. این انگشتر هوشمند می تواند از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند یا هدست واقعیت مجازی متصل شود. افزون بر این انگشتر مذکور دارای کنترل کننده لمسی خازنی در قسمت پایین است که اجازه می دهد ، پیمایش و ضربه زدن دقیق تر بررسی شود. افزون بر اینها، محصول فوق دارای مجموعه ای از سنسورهای حرکت و بازخوردهای لمسی است.

از همه جالب تر اینکه انگشتر هوشمند مذکور به راحتی با سیستم های تعاملی سه بعدی ارتباط برقرار می کند و یم تواند در فضای سه بعدی نیز طیف وسیعی از خدمات را ارائه کند، برای مثال می تواند توسط معماران و طراحا برای طراحی های ه بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: سیتنا
Share/Save/Bookmark