داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
صادرات 35 میلیون دلار پوشاک به 29 کشور
کد مطلب: ۷۱۶۲۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
سخنگوی گمرک گفت:‌ در 5 ماهه اول سال 99 بیش از 4 هزارو 527 تن انواع پوشاک به ارزش 35 میلیون و 190 هزار و 52 دلار به 29 کشور جهان صادر شد.
صادرات 35 میلیون دلار پوشاک به 29 کشور

به گزارش اوشیدا؛ به نقل از گمرک، سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک با تشریح میزان تجارت پوشاک کشور گفت: در 5 ماهه اول سال جاری بالغ بر 4هزار و 527 تن انواع پوشاک به ارزش 35 میلیون و 190 هزارو 52 دلار از کشورمان به بیش از 29 کشور جهان صادر شده است واین در حالی است که کشورهای مقصد پوشاک ایران در سال گذشته صرفا 4 کشور افغانستان، روسیه، عراق و یمن بوده است.

لطیفی افزود: در حال حاضر پوشاک تولید کشورمان به عراق، کویت، استرالیا، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان، روسیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، آلمان، کره، ژاپن، امارات، انگلستان، ونزوئلا، ساحل عاج، ایتالیا، ترکیه، کانادا، قطر، عمان، نیجریه، سوئیس، پاکستان، گرجستان، اسپانیا و دانمارک صادر شده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در خصوص میزان  واردات پوشاک نیز خاطر نشان کرد: اگرچه واردات تجاری پوشاک ممنوع است ولیکن میزان واردات پوشاک در این مدت زمان مشخص کمتر از دو و نیم تن و به ارزش 514 هزار و 441 دلار بوده که غالبا  به صورت مسافری و یا پستی بوده است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark