داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
پیشنهاد رسمی بنگلادش به فدراسیون فوتبال ایران/ شاگردان ویلموتس شهریورماه به مصاف ببر‌ها می‌روند
کد مطلب: ۶۷۴۵۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۶
دبیرکل فدراسیون فوتبال بنگلادش در گفتگویی بیان کرد که با فدراسیون فوتبال ایران به توافق رسیده که تیم ملی کشورش ۱۳ یا ۱۴ شهریور به مصاف شاگردان ویلموتس می‌رود.
پیشنهاد رسمی بنگلادش به فدراسیون فوتبال ایران/ شاگردان ویلموتس شهریورماه به مصاف ببر‌ها می‌روند
تیم ملی فوتبال ایران با هدایت مارک ویلموتس بلژیکی درحالی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم‌های ایران، عراق، بحرین، هنگ‌کنگ و کامبوج همگروه است که باید در نخستین بازی خود سه شنبه ۱۹ شهریور مهمان تیم هنگ‌کنگ باشد.

ویلموتس از فدراسیون فوتبال برای تاریخ ۴ - ۵ سپتامبر (۱۳ - ۱۴ شهریور) درخواست انجام یک بازی تدارکاتی را کرده است و ساعتی پیش دبیرکل فدراسیون فوتبال بنگلادش در گفتگویی بیان کرد که با فدراسیون فوتبال ایران به توافق رسیده که ۱۳ یا ۱۴ شهریور به مصاف شاگردان ویلموتس برود.

لازم به ذکر است، ایران و بنگلادش در هفته نخست مقدماتی جام جهانی که ۵ سپتامبر (۱۰ شهریور) برگزار می‌شود، با قرعه استراحت روبرو هستند.

این سایت در این باره نوشت: بنگلادش که در مرحله مقدماتی جام جهانی حاضر است و باید ۱۰ سپتامبر به مصاف افغانستان برود، اردویی را پیش از آن در دوحه قطر برگزار خواهد کرد تا سپس با پرواز مستقیم به افغانستان برود. این تیم درصدد است پیش از آن به مصاف ایران و شاگردان ویلموتس برود.

سپس دبیرکل فدراسیون فوتبال بنگلادش در گفتگو با این سایت بیان کرد: ما با فدراسیون فوتبال ایران مذاکره کردیم و پاسخ اولیه آن‌ها برای برگزاری بازی در روز‌های ۴ - ۵ سپتامبر مثبت است.

او افزود: البته به جز ایران ما چند کشور دیگر را نیز در لیست مان داریم.

این سایت ادامه داد: آخرین بار این ۲ تیم در سال ۱۹۸۹ به مصاف هم رفتند که ایرانی‌ها ۲ بازی را پیروز شدند.

لازم به ذکر است، بنگلادش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه E با تیم‌های قطر، عمان، هند و افغانستان همگروه است و باید در نخستین بازی در افغانستان به مصاف این کشور بروند.

در پایان گفتنی است، بازی‌های دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از پنجم سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۴ شهریور ۱۳۹۸) آغاز می‌شود و ۱۴ ژوئن سال ۲۰۲۰ (۲۴ خرداد ۹۹) به پایان می‌رسد. از هر گروه صدرنشین به دور نهایی مرحله انتخابی جام جهانی صعود می‌کند و چهار تیم دوم برتر نیز به آن‌ها اضافه خواهند شد تا در مجموع ۱۲ تیم به دور پایانی مرحله انتخابی راه پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark