داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
رییس اداره استاندارد زابل بیان کرد:
آغاز طرح نظارت و آزمون‌های ادواری وسایل سنجش توزین سبک مورد استفاده صنوف
کد مطلب: ۷۴۵۴۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵
رییس اداره استاندارد شهرستان زابل از آغاز طرح نظارت و آزمون‌های ادواری وسایل سنجش توزین سبک (انواع ترازوها و باسکول‌های متحرک) مورد استفاده صنوف در شهرستان زابل و زهک خبر داد.
آغاز طرح نظارت و آزمون‌های ادواری وسایل سنجش توزین سبک مورد استفاده صنوف
به گزارش اوشیدا، رییس اداره استاندارد شهرستان زابل از آغاز طرح نظارت و آزمون‌های ادواری وسایل سنجش توزین سبک (انواع ترازوها و باسکول‌های متحرک) مورد استفاده صنوف در شهرستان زابل و زهک خبر داد.

اسحاق ابراهیم زاده در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: انجام این آزمون ها به استناد ماده ۱۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، اجباری است و بایستی تمامی ترازو‌ها از قبیل ترازو‌های گرمی مورد مصرف در داد و ستد‌های خاص از جمله مراکز عرضه و فروش طلا و جواهرات تا ترازو و باسکول‌های با قابلیت توزین ۲ هزار کیلوگرم مورد استفاده در میادین عرضه میوه و تره بار و فروش آهن آلات، وزنه‌ها و همچنین سایر وسایل سنجش که در داد و ستد‌های عمومی به کار برده می‌شوند به صورت دوره‌ای مورد بررسی و آزمایش قرار گیرند.

وی افزود:هدف از این بازرسی ها، جلوگیری از کم فروشی و حفظ و رعایت حقوق مصرف کنندگان است، از شهروندان درخواست می شود هنگام خرید از واحد‌های صنفی به برچسب استاندارد که روی ترازو‌های آنان الصاق شده توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ یا با شماره تلفن ۳۲۲۴۱۳۵۰-۰۵۴ اداره استاندارد شهرستان زابل اطلاع دهند.
سردبیر: فرشته عسکری

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark