داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
سردار: نه تنها برانکو که با هیچ مربی دیگری اختلاف ندارم
کد مطلب: ۶۸۶۱۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
شکست مقابل بحرین و سپس عراق، انتقادهایی را متوجه بازیکنان و کادر فنی تیم ملی کرد. انتقادهایی با این مضمون که لژیونرها انگیزه‌ای برای بازی در ترکیب تیم ملی نداشتند.
سردار: نه تنها برانکو که با هیچ مربی دیگری اختلاف ندارم
سردار آزمون اما بعد از گذشت یکی دو هفته به این انتقادها پاسخ می‌دهد و آنها را صحبت‌هایی بچگانه و به دور از منطق می‌داند. او معتقد است وقتی موقعیتی مهیا نشده، چطور باید گل بزند و دروازه حریف را باز کند؟ سردار از سوءتفاهم‌ها با برانکو می‌گوید و اینکه هرگز علیه او صحبتی نکرده و حرفی به زبان نیاورده است. با او بعد از درخشش در ترکیب زنیت صحبت کردیم.مقابل لیون مصدوم بودی؟ چطور بازی کردی؟ کجای پایت آسیب دیده بود؟


بله، من از مچ پا مصدوم بودم. یک مقدار اذیتم می‌کرد اما نمی‌خواستم بازی را از دست بدهم. به همین دلیل در زمین ماندم تا شاید بتوانم به زنیت کمک کنم. خدا را شکر لیون را بردیم و توانستیم بخت‌مان را برای صعود بالا ببریم.


چقدر شانس صعود دارید؟ صادقانه بگو که حق کدام دو تیم است که از گروه بالا بروند؟


واقعاً بخواهم بگویم لایپزیش و زنیت استحقاق صعود از این مرحله را دارند و امیدوارم که همین اتفاق هم رخ بدهد. ما هفته آخر باید در پرتغال با بنفیکا بازی کنیم و لایپزیش هم میزبان لیون است. فکر می‌کنم با تمرکز بالا می‌توانیم مسیر صعودمان را هموار کنیم.


بعد از بازی با عراق، انتقادها از تیم ملی به اوج رسید. خیلی‌ها گفتند کادر فنی مقصر است و بعضی‌ها هم بر این عقیده بودند که بازیکن‌ها و بخصوص لژیونرها انگیزه کافی نداشتند. بعضی‌ها هم پا را فراتر گذاشتند و گفتند لژیونرها پای‌شان را برای بازی‌های باشگاهی نگه داشتند. تو با این انتقادها چطور کنار می‌آیی؟


اینکه می‌گویند لژیونرها انگیزه نداشتند، حرف عاقلانه‌ای نیست. بالاخره هر بازیکنی در تیم ملی انگیزه دارد تا خودش را به فوتبال آسیا نشان بدهد. به نظر من این حرف‌ها یک مقدار بچگانه است و کسی که این حرف را می‌زند چیزی از فوتبال نمی‌داند.


این انتقادها وقتی بیشتر شد که هم‌زمان تو برای زنیت گل زدی، طارمی برای ریوآوه و کاوه برای شارلروا.


وظیفه ما است که گل بزنیم اما باید بدانیم که یک تیم چقدر باید حمله کند تا مهاجمانش موفق باشند. ما از صفر موقعیت، صفر سانتر و صفر کرنر چطور باید استفاده کنیم و گل بزنیم؟


برانکو به گزینه اصلی جانشینی ویلموتس تبدیل شده. تو‌ زمانی سوءتفاهم‌هایی را با برانکو تجربه کردی. نظرت در مورد این انتخاب احتمالی چیست؟


ببینید من نه تنها با برانکو بلکه هیچ مربی دیگری اختلاف نداشتم. نه علیه‌شان مصاحبه کردم و نه حرفی زدم. قبلاً هم گفتم، الان هم می‌گویم که آن موقع درباره من مصاحبه کرده بودند و پدرم وظیفه داشت از من دفاع کند که این کار را انجام داد. هیچ مشکلی با برانکو ندارم و همه چیز همان موقع تمام شد.


انتخابات بهترین‌های فوتبال آسیا برگزار شد و هیچ عنوانی به فوتبال ایران نرسید. دوست دارم نظرت را در این باره بدانم؟


بله، متأسفانه عنوانی به ما نرسید اما خب امیدوارم که سال‌های بعد بتوانیم جبران کنیم.


سون بهترین لژیونر آسیا شد و این عنوان به تو نرسید. ناراحت نشدی؟


با اینکه نفر دوم شدم اما این موضوع برایم خوشحال‌کننده بود. حق سون بود که بهترین لژیونر آسیا شود و من به او تبریک می‌گویم. امیدوارم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا همچنان به بازی‌های خوبش ادامه بدهد و به قول معروف بترکاند.


علی بیرانوند هم مرد سال نشد. به نظرت حقش نبود؟


بیرانوند بازیکن خوبی است که برای پرسپولیس و تیم ملی خیلی زحمت کشیده اما خب اکرم عفیف هم واقعاً عالی کار کرده و نباید این موضوع را نادیده بگیریم. مطمئنم بیرانوند تسلیم نمی‌شود و سال‌های بعد این عنوان را به‌دست می‌آورد.


چقدر برای صعود تیم ملی به دور دوم انتخابی جام جهانی امیدوار باشیم؟


اگر عراق و بحرین را در دور برگشت و در تهران شکست بدهیم، می‌توانیم به راحتی صعود کنیم. ما که امیدواریم، شما هم امیدوار باشید.منبع:ایران ورزشی
Share/Save/Bookmark