داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
کسانی که در حوزه اقتصاد مقاومتی فقط شعار می‌دهند کاسبان اقتصاد مقاومتی با شعار ولایت هستند
کد مطلب: ۴۵۰۳۵
تاریخ انتشار:جمعه ۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری که امسال را سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامیده‌اند، بدانید که عالی‌ترین محضر اقتصاد مقاومتی همین مجاهدت شما در مناطق محروم است.
کسانی که در حوزه اقتصاد مقاومتی فقط شعار می‌دهند کاسبان اقتصاد مقاومتی با شعار ولایت هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: آیت‌الله سید احمد علم الهدی ساعتی پیش در آیین بدرقه گروه‌های جهادی دانشجویی در مشهد، اظهار کرد: شما جهادگران، طلیعه بهاری خود را با مجاهدت درراه خدا آغاز کرده‌اید. حرکت شما در این زمان صرف‌نظر از بهره‌برداری ابتدایی سال تحصیلی است از دو جهت موضوعیت دارد و مربوط به دو دستور مقام معظم رهبری است.

 

 

وی افزود: مقام معظم رهبری که امسال را سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامیده‌اند، بدانید که عالی‌ترین محضر اقتصاد مقاومتی همین مجاهدت شما در مناطق محروم است.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: کسانی که در حوزه اقتصاد مقاومتی وارد حوزه اقدام و عمل می‌شوند مطیع ولایت هستند و افرادی که در این زمینه فقط شعار می‌دهند کسانی هستند که نه‌تنها مطیع نیستند بلکه کاسب اقتصاد مقاومتی با شعار ولایت می‌باشند و این امر شکلی از نفاق است.

 

 

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه رهبر انقلاب در پیام نوروزی بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن تأکید داشتند، بیان داشت: این حرکت دانشجویان جهادگر عالی‌ترین حرکت انقلابی است، معنای انقلابی بودن در عرصه زندگی این است که به جریان طبیعی زندگی قانع نباشیم و در پیروی تحقق یک هدف همه زندگی‌مان را برای رسیدن به آن استخدام درآوریم که این‌یک حرکت غیرطبیعی است به‌گونه‌ای که زندگی را متحول می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه جهادگران در مناطق محروم به رفع مشکلات و عقب‌ماندگی آن‌ها می‌پردازند، اظهار داشت: در منطق اسلام تعاون وامداد هدفمند است و تعاون دگر بینی نیست بلکه دگر بینی در پرتو خدا است.

 

عضو خبرگان رهبری به افطاری دادن امیر المومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) در سه شب متوالی اشاره کرد و افزود: این بزرگواران اطعام خود را برای وجه الله هزینه کردند که وجه الله نمایشگر ذات خدا است و درواقع این خانواده به خاطر نمایش قدرت، وجود و حاکمیت ذات خداوند اطعام خود را به مسکین و یتیم دادند. پس این تعاون شما هم باید برای وجه الله باشد یعنی نشان‌دهنده هویت خدا باشد.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: آن مسئله‌ای که امروز در جامعه ما هویت الله را نشان می‌دهد نظام ولایی ما و خط رهبری است، امروز اندیشه‌های سیاسی کشور در حال غربالگری است و خط رهبری در همه اندیشه‌های دیگر در حال پیدا کردن استقلال است.

 

 

امام‌جمعه مشهد ادامه داد: برخی از افراد هستند که در عمل و اندیشه خط خود را از خط رهبری جدا می‌کنند.مثلاً رهبری در پیام امسال، سال را سال انقلابی ماندن می‌دانند درحالی‌که برخی امسال را سال صلح و آرامش اعلام می‌کنند!

 

 

وی افزود: آمریکا بعد از برجام دو برابر طرح‌های ضد ایرانی مطرح کرده است و در این شرایط این افراد سال را سال صلح و آرامش می‌دانند!

 

 

آیت‌الله علم الهدی با تأکید بر اینکه گروه‌های جهادی باید در مناطق محروم به فکر روشنگری و شفاف‌سازی اندیشه‌های ولایت باشند، خاطرنشان کرد: شما باید در کارنامه خود در مناطق محروم به فکر روشنگری و شفاف‌سازی آنان نیز باشید. ما نمی‌توانیم توسعه اقتصادی را در جامعه دینی از توسعه فرهنگی جدا ببینیم.

 

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: بعد از یک سال و نیم فعالیت فرهنگی در حاشیه شهر مشهد رنگ زندگی اجتماعی در این مناطق تغییر یافت و این در حالی است که درزمینهٔ توسعه عمرانی فعالیتی نداشتیم.

 

Share/Save/Bookmark
مرجع : صبح توس
    عکاس :