داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
کشف رایانه ای که بعد از 30 سال هنوز کار می کند
کد مطلب: ۶۶۲۹۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
یک استاد دانشگاه در نیویورک بعد از بررسی وضعیت و شرایط رایانه قدیمی اپل خود متوجه شد که این رایانه بعد از 30 سال سالم بوده و کار می کند.
کشف رایانه ای که بعد از 30 سال هنوز کار می کند
به گزارش اوشیدا به نقل از خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، یک استاد دانشگاه در نیویورک بعد از بررسی وضعیت و شرایط رایانه قدیمی اپل خود متوجه شد که این رایانه بعد از 30 سال سالم بوده و کار می کند.

جان پفاف می گوید این رایانه حدود سه دهه در اتاق زیرشیروانی منزل والدین وی قرار داشته و او از روشن شدن و کار کردن آن شگفت زده شده است.جان پفاف در این مورد گفته است: "من یک دیسک بازی قدیمی را در این رایانه گذاشتم و تلاش کردم یک بازی قدیمی ذخیره شده را مجددا اجرا کنم. این کار بعد از گذشت سی سال ممکن بود. زمانی که این فرد بازی مذکور را برای آخرین بار بر روی دیسک ذخیره کرده بود، تنها ده سال سن داشت.

رایانه Apple IIe سومین رایانه از سری رایانه های Apple II است که اولین بار در سال 1983 عرضه شد. رایانه یادشده برای اولین بار مجهز به صفحه کلیدی بود که با استفاده از هر کلید آن امکان تایپ حروف کوچک و بزرگ وجود داشت. همچنین کلیدهای شیفت و کپس لاک از طریق Apple IIe معرفی شد. تولید رایانه مذکور در سال 1993 متوقف شد.

بازی ذخیره شده ای که بعد از سی سال بر روی رایانه مذکور اجرا شد، Adventureland نام دارد. این بازی با فرامین متنی اجرا می شود و برای اولین بار با استفاده از ریزرایانه ها در سال 1978 در دسترس علاقمندان قرار گرفت. طراح این بازی فردی به نام اسکات آدامز بود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark