داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
شاخص بورس 4هزار واحد رشد کرد/ خروج پول توسط حقیقی‌ها همچنان ادامه دارد
کد مطلب: ۷۱۶۶۸
تاریخ انتشار:شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز با رشد 4075 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 615 هزار و 658 واحد قرار گرفت؛ ارزش معاملات تالار شیشه‌ای هم به بیش از 11 هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص بورس 4هزار واحد رشد کرد/ خروج پول توسط حقیقی‌ها همچنان ادامه دارد

به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه نخستین روز هفته را سبز پوش اما لرزان آغاز کرد. شاخص بورس روز جاری در یک ساعت نخست معاملات ابتدا به رشد 21 هزار واحدی هم دست یافت اما در ادامه با افزایش عرضه‌ها و فشار فروش، از رشد آن کاسته شد.

شاخص هم وزن هم که برآیند دقیق‌تری از وضعیت بازار را نشان می‌دهد، قرمز رنگ بود؛ با این حال باید منتظر روزهای بعد ماند که بازار سهام به کدام سو خواهد رفت اما همچنان خروج پول توسط حقیقی‌ها ادامه دارد و نشان می‌دهد ترس و عدم اطمینان بین سهامداران خرد وجود دارد.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با 4075 واحد رشد در ایستگاه یک میلیون و 615 هزار و 658 واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن اما قرمز پوش بود و با افت 911 واحدی، رقم 412 هزار و 529 واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز در بورس یک میلیون و 129 هزار معامله انجام دادند که ارزش آن با دادوستد 7 میلیارد و 207 میلیون سهم و اوراق مالی به 8128 میلیارد تومان رسید.

ارزش کل معاملات امروز بازار سهام با تغییر مالکیت 8 میلیارد و 679 میلیون سهم و اوراق مالی به بیش از 11 هزار و 278 میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات خرد سهام در روز نخست هفته اول مهر به 8933 میلیارد تومان رسید و با تغییر مالیکت حقیقی به حقوقی، بیش از 641 میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها خارج شد.
 
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، معدنی ‌و صنعتی ‌چادرملو و بانک ملت بیشترین نقش را در رشد شاخص بورس داشتند و در مقابل ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، پالایش نفت تهران و مخابرات ایران با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

نمادهای بانک ملت، پالایشگاه اصفهان، فولاد مبارک اصفهان، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، ایران خودرو، پالایشگاه بندرعباس و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان پر بیننده‌های امروز بورس بودند.

 

شاخص کل فرابورس ایران هم با افزایش 166 واحدی به 18 هزار و 202 واحد رسید.

معامله‌گران در فرابورس یک میلیارد و 472 میلیون سهم و اوراق مالی را در 375 هزار معامله و به ارزش 3150 میلیارد تومان دادوستد کردند.

 پتروشیمی مارون، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تنگویان، بانک دی، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات و شرکت آهن و فولاد ارفع در مثبت شدن و رشد شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند و در مقابل ذوب آهن اصفهان با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شخص شد.

بانک دی، پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس و توسعه مولد نیروگاهی جهرم پر بیننده‌های فرابورس در روز جاری بودند.

 
انتهای پیام
Share/Save/Bookmark