داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۱
 
تلاش برای جبران جاماندگی ایران در حوزه ICT / لزوم اختصاص بودجه کافی در سال 93
کد مطلب: ۲۲۳۴۸
تاریخ انتشار:شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸
اوشیدا: رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات بر اهمیت تقویت NGOهای صنفی تاکید کرد.
تلاش برای جبران جاماندگی ایران در حوزه ICT / لزوم اختصاص بودجه کافی در سال 93
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: نصرالله جهانگرد در مراسمی که توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌یی برگزار شد اظهار کرد: دوره گذشته دوره متقاطعی بود، مجموعه منابعی که به دست می‌آمد زیاد ولی تنظیم آن‌ها برای سازمان‌های صنفی بسیار دشوار بود.


وی در ادامه یکی از وظایف صنف را امیدبخشی و پیکربندی برای اعضایش عنوان و تصریح کرد: بعد از انجام پروژه‌های بزرگ در کشور مشخص شد که ICT از چه اهمیت بالایی برخوردار است. وضعیت فناوری اطلاعات در کشور نسبت به سال‌های اولیه بهبود داشته است برای مثال در ابتدا برای انجام خرید سبد کالا نیاز به انرژی و منابع بسیار زیادی بود و به همین دلیل سرمایه‌های زیادی به هدر می‌رفت اما با مجازی سازی این موضوع و زیرساختی که ایجاد شد، دیگر نیاز به مصرف آن همه انرژی و نیرو نیست. در حال حاضر بسیاری از مشکلات برطرف شده است.

رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات در ادامه اظهار کرد: از نظر من اگر ایران در این دهه توانست در زمینه فن‌آوری اطلاعات نیازهای خود را برطرف سازد و عقب ماندگی‌هایش را جبران کند، خودش را جمع کرده است اما اگر در زمینه فن‌آوری اطلاعات جا بمانیم به شدت از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته فاصله خواهیم گرفت و جبران این فاصله بسیار سخت خواهد بود.

جهانگرد در ادامه علت ایجاد شورای فن‌آوری اطلاعات را مباحث اجرایی عنوان کرد و ادامه داد: امیداریم در سال آینده بودجه برای فن‌آوری اطلاعات به میزان کافی اختصاص پیدا کند به علاوه در سطح عرضه نگران هستیم چرا که باید برای تقاضاها پاسخگو باشیم.

وی در پایان خبر داد که در تلاشیم تا مراودات صنفی در لایه‌های مختلف تصمیم‌گیری را بیشتر از پیش کنیم تا خصوصی‌ها نیز در عرصه‌های مختلف حضور بیشتری داشته باشند.

در ادامه رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور گفت: باید صنف فناوری اطلاعات در کشور آستانه تحمل خود را بالا ببرد. امیدواریم که مسوولان هم توجه داشته باشند.

کاظم آیت‌الهی در ادامه تنها راه رسیدن به اهداف توسعه دولت را توجه بیشتر از پیش به IT عنوان کرد و ادامه داد: باید با استفاده درست و بهینه از حداکثر توان‌ها از فناوری اطلاعات در کشور به خوبی بهره‌برداری کنیم.

در این نشست از رییس پیشین سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور و رییس پیشین سازمان فناوری اطلاعات تقدیر شد.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :