داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
استاندار سیستان و بلوچستان:
رونمایی از سه سند در شمال سیستان وبلوچستان/ پیام فجرآفرینان، بودن در مسیر اراده ی خویش و جستجوی عزت با تکیه بر قدرت مردم ساز است
کد مطلب: ۵۷۲۰۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۵
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: به منظور رفع مشکلات منطقه از سه سند در شمال استان رونمایی می شود.
رونمایی از سه سند در شمال سیستان وبلوچستان/ پیام فجرآفرینان، بودن در مسیر اراده ی خویش و جستجوی عزت با تکیه بر قدرت مردم ساز است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ علی اوسط هاشمی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: فجرآفرینان با درک زیبا از فرموده ی امام و با بودن در کنار ایشان حرکتی را رقم زدند که اثرات آن را به وضوح در دنیا می بینیم.

وی افزود: پیام فجرآفرینان، بودن در مسیر اراده ی خویش و جستجوی عزت با تکیه بر قدرت مردم ساز و اجتناب و دوری جستن از هر حرکتی که بتواند سایه ی استعمار و استثمار را در کشور ما بگستراند و نقش ملت ها را ضعیف کند می باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروزه آنچه که در جهان به خوبی و وضوح مشاهده می شود این است که هر روز که از عمر انقلاب می گذرد صدای ملت به گوش جهانیان بیشتر رسیده می شود و مردم جهان بهتر و واضح تر به عظمت و بزرگی ملت ایران پی می برند.

هاشمی ادامه داد: فراموش نکنیم که از اول انقلاب تا کنون همه ی جهان در مقابل ایران به طرق مختلف و بهانه های مختلف صف آرایی کردند و بر این اساس جنگ، هجمه های جهانی و تحریم ها علیه ایران انجام شد اما ملت ایران؛ سرافراز، سربلند، پایدار و باعزت، ماندگاری خود را به رخ جهانیان کشاندند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب شکوهمند ایران محصول با برکت و اندیشه ی بلند امام است که در حال حاضر رهبر انقلاب و دیگر روسای مملکت و همچنین ملت بزرگوار ایران به زیبایی از آن صیانت می کنند و هر روز قدرت آن را بهتر از دیروز و با رویکرد صلح و دوستی و ترغیب جهان به سازندگی ارتقا می بخشند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه، ملت ایران با اتحاد و همدلی توانست در مقابل جهانیان بایستد تاکید کرد: اقتدار شاه ایران، اقتدار منطقه ای بود به طوری که از او به عنوان ژاندارم منطقه و تامین کننده امنیت منطقه در راستای منافع غرب بهره برداری می شد.

وی با اشاره به اینکه، در آن روزگار با همه ی کثرت و تنوع توانستیم ملت بودن خود را به رخ جهانیان بکشانیم بیان داشت: پیروزی انقلاب به معنای شکست آنانی که به قدرت با تکیه بر زور اسلحه می اندیشند و اقتدار و عظمت مردمان خویش را باور ندارند می باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان ابراز داشت: از سه سندی که سالیان سال این منطقه را رنج داده شامل سند طوفان، سند مدیریت بر منابع آب و سند احیای بخشی از تالاب هامون بر پایه ی رویکرد علمی پژوهشی در منطقه سیستان رونمایی می شود.

هاشمی با بیان اینکه، دهها سال منطقه دارای مشکلاتی از قبیل طوفان، تبخیر و خشکسالی بوده ولی رویکرد علمی برایش وجود نداشته است در پایان گفت: براساس این اسناد، مبنای نگاه به بهبود وضعیت سیستان قرار داده شده و عواملی که مانع رشد این دیار با ارزش شده با رویکرد علمی بررسی و راهکار رفع آن داده شده است.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark