داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۲
امتیاز مثبت 
۶
 
شب گذشته ،
استوار دوم مهدی رضایی مرزبان سیستانی در درگیری با سوداگران مرگ به شهادت رسید/ دستگیری و هلاکت 5 قاچاقچی مسلح توسط نیروهای مرزبانی زابل
کد مطلب: ۴۱۶۹۱
تاریخ انتشار:شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۹
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران هنگ مرزی زابل در درگیری شب گذشته با قاچاقچیان مسلح سه سوادگر مرگ را به هلاکت رسانده و دو نفر دیگر را دستگیر کردند.
استوار دوم مهدی رضایی مرزبان سیستانی در درگیری با سوداگران مرگ به شهادت رسید/ دستگیری و هلاکت 5 قاچاقچی مسلح توسط نیروهای مرزبانی زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: مرزبانان هنگ مرزی زابل شب گذشته در درگیری با سوداگران مرگ 500 کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شد ،همچنین در این درگیری استوار دوم مهدی رضایی یکی از مرزبانان زابل به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سردار رهام بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در این خصوص اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی زابل با بدست آوردن اطلاعات لازم شب گذشته از فعالیت قاچاقچیان مسلح در نقطه صفر مرزی و قصد آنان برای ورود به داخل کشور آگاه و برای دستگیری آنان عازم محل مورد نظر شدند.
 
وی ادامه داد: نیروهای توانمند هنگ مرزی زابل پس از استقرار در محل و مشاهده سوداگران مرگ تصمیم به توقف آنان داشتند که اشرار و قاچاقچیان به سمت ماموران تیراندازی کرده و درگیری مسلحانه آغاز شد.
 
حبیبی افزود: در این درگیری علاوه بر به هلاکت رساندن سه نفر از قاچاقچیان مسلح و دستگیری دو نفر دیگر از آنان حدود 500 کیلوگرم مواد مخدر شامل هروئین، تریاک و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.
 
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از مرزداران هنگ مرزی زابل که مقتدرانه و قاطعانه در مقابل هرگونه تجاوز به حریم کشور ایستادگی می کنند گفت: در این درگیری یک نفر از نیروهای جان برکف مرزبانی استان به نام استوار دوم مهدی رضایی که با رشادت وصف نشدنی برای امنیت هموطنانش با قاچاقچیان مسلح مبارزه کرد به فیض شهادت نائل آمد.

سردار حبیبی خاطر نشان کرد: ورود به حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران هزینه سنگینی برای متجاوزان به دنبال خواهد داشت زیرا مرزداران دلاور استان در راه حفظ مرزها تا آخرین قطره خون خود ایستاده اند و با اقتدار با هرگونه تخلف و اقدامات غیر قانونی در مرز مقابله خواهند کرد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
امد
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۲۳:۲۰:۱۳
خدابیامورزه اقای رضائی را من سرباز گ.م.تاسوکی-پاسگاه مرزی.سه پلک.شهید خداکرم.تپه طالبخان (10032)
 
مرتضی خوشرفتار
Australia
۱۳۹۷-۰۳-۲۶ ۲۰:۵۷:۴۷
بنده هم خدمتی و همرزم شهید رضای از یگان تکاوری ۱۲۵هستم .شهادت مهدی تلخ ترین اتفاق برای جمع یگان بود. ان شب اسمان زابل هم برای مهدی بارید .چشم ها جای خود (16231)