داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۳
امتیاز مثبت 
۱
 
تعجب نماینده ارشد سازمان ملل از وضیعت تالاب هامون
کد مطلب: ۱۹۸۵۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۴
نماینده مردم سیستان گفت: نماینده ارشد سازمان ملل مسائل و مشکلات محیط زیستی در ایران و منطقه سیستان را تهدید بزرگی برای مردم دانسته و مهمترین چالش منطقه سیستان را موضوع آب عنوان کرد.
تعجب نماینده ارشد سازمان ملل از وضیعت تالاب هامون
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا در خصوص بازدید نماینده ارشد سازمان ملل ازمنطقه سیستان اظهارداشت: گری لوئیز ،نماینده ارشد سازمان ملل در ایران طی بازدیدی که از منطقه سیستان و بویژه تالاب هامون به عمل آورد ،قول مساعدت و همکاری را به ایران برای مذاکره با کشور افغانستان دادند.
نماینده مردم سیستان ادامه داد: نماینده ارشد سازمان ملل مسئل و مشکلات محیط زیستی در ایران و منطقه سیستان را تهدید بزرگی برای مردم دانسته و مهمترین چالش منطقه سیستان را موضوع آب عنوان کرد و از سوی دیگر متذکر شد که مسئله هامون را باید از طریق دولت افغانستان پیگیری نمود.

حسینی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که وی از مطرح نشدن موضوع تالاب هامون بصورت یک فاجعه زیست محیطی اظهار نگرانی کرد چرا که در خصوص مسئله احیای تالاب هامون فعالیتها و گامهای موثری صورت نگرفته است.

وی افزود: اگر تمهیدات اصولی و اساسی در مسئله حل خشکی تالاب هامون مطرح نشود،اثرات آن بر منطقه و مردم حادتر خواهد شد و منطقه بسوی فقر و مهاجرت به پیش خواهد رفت.

حسینی گفت: در نهایت نماینده ارشد سازمان ملل به دولت ایران امید همکاری و پیگیری در ارتباط با حل وضیعت تالاب هامون را دادند.
Share/Save/Bookmark
کامران
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۳:۵۳:۴۶
دست نماینده مردم دردنکندتوقع همین است ازنماینده که برای حیات سیستان بیشترتلاش کند. (4981)
 
parviz
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۹:۰۶:۰۲
باتشکرازدکترکیخابه دلیل اینکه ازوقتی معاون محیط زیست شده اندنام تالاب هامون رادرکشوروحتی درخارج ایران زنده نمودوبه امیدخداباهمین روندخودهامون نیززنده خواهدشد. (4983)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۲۲:۳۰:۲۲
کاش وقتی نماینده بود پیگیری می کرد (4996)