داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا:
رهبریت و مردم مهم ترین عوامل ماندگاری انقلاب/ شعار ما می توانیم را سرلوحه زندگی قرار دهیم/ مردم از انقلاب ناراضی نیستند
کد مطلب: ۶۳۱۸۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: انقلاب اسلامی ایران دارای دو ویژگی منحصر به فرد رهبریت و مردم است که این دو مهم ترین عوامل ماندگاری انقلاب به شمار می روند.
رهبریت و مردم مهم ترین عوامل ماندگاری انقلاب/ شعار ما می توانیم را سرلوحه زندگی قرار دهیم/ مردم از انقلاب ناراضی نیستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سردار رستم قاسمی در آیین چهلمین روز درگذشت عباسعلی نورا نماینده اسبق زابل و زاهدان عنوان کرد: ۲۲ بهمن به خوبی به نام یوم الله نامگذاری شده چرا که در این روز سلسه حکومت پادشاهی در ایران پایان یافت و در این روز وابستگی در ایران پایان یافته و مردم هویت و استقلال خویش را به دست آورده اند به همین دلیل مردم هرسال فجر می آفریند.

وی افزود: در تاریخ انقلاب های زیادی به وقوع پیوسته اما همه آن ها یا در نیمه راه به نتیجه نرسیده یا پس از پیروزی به انحراف کشیده شده اما انقلاب اسلامی ایران به دلیل دو ویژگی مهم رهبریت و مردم همانند درختی تنومند علیرغم گذشت ۳۹ سال استوار ایستاده است.

سردار قاسمی با بیان اینکه هر جایی که انقلابی رهبر کامل و درستی نداشته آن انقلاب با شکست مواجه شده است، ادامه داد: امام راحل اسلام شناس واقعی بود به طوری که کمتر کسی در تاریخ وجود دارد که مثل امام اسلام را شناخته و به آن عملکرد است بنابراین ایشان عالم و عامل دینی بودند.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا با اشاره به اینکه انقلاب را امام برپایه اسلام استوار کرده است، ابراز کرد: امام متقی و معنوی بود و در اصول و دانش دین در مرتبه بسیار والایی قرار داشت به طوری که تقوا امام در تمامی زندگی ایشان نمودار بود.
سردار قاسمی تصریح کرد: امام یک سیاستمدار واقعی و پاک بود به طوری که کمتر عالمی همانند ایشان می تواند یک عالم دینی و سیاستمدار جهانی باشد.

وی اظهار کرد: امام از وقتی که انقلاب را پایه گذاری کرد تا پایان حیات مبارک خویش به دنبال اصلاح نظام ایران بود؛ همچنین ایشان علیرغم تمام برنامه ریزی های جهانی زمان شناس بودند.

وزیر سابق نفت در دولت نهم و دهم با بیان اینکه امام در دوران جنگ سیاست گذاری خوبی داشتند، عنوان کرد: شجاعت از دیگر ویژگی های امام بود چرا که در زمانی که کسی جرات اظهار نداشت سخنانی را عنوان کرد که هیچ کس شجاعت بیان آن را نداشت، همچنین در زمانی که ایشان از پاریس بازگشتند در فرودگاهی فرود آمدند که در دست رژیم حاکم بود و احتمال هر گونه خطری وجود داشت و در نهایت در بهشت زهرا سخن از تعیین دولت فرمودند در حالی که هنوز حکومت شاهنشاهی با تمام ابزارها بر سر کار بود.

سردار قاسمی با اشاره به اینکه بعد اصلی که انقلاب به وقوع پیوست و تثبیت شد بنیانگذاری درست امام بود، تصریح کرد: از ویژگی های دیگر امام ساده زیستی بود به طوری که کسی که همه دنیا متحیر بود که چگونه انقلاب کرد و در مقابل همه مشکلات ایستاد و رهبری ایران را برعهده گرفت اینقدر ساده زیست و در عین حال قانع باشد.

وی عامل دیگر ماندگاری انقلاب را مردم منحصر به فرد ایران اعلام و اضافه کرد: جنگ را مردم اداره کردند و همچنین مردم اصلی ترین صاحبان انقلاب بوده و هستند در حالی که در دیگر انقلاب ها وجود مردم کمرنگ بوده و یا اصلا وجود نداشتند.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا با بیان اینکه در سال ۹۰ و ۹۱ سخت ترین تحریم ها علیه ایران اعمال شد اما مردم ایران مقاومت کردند و با تمام سختی ها پای انقلاب ایستادند، کشور در زمینه های بسیاری از قبیل علم و فن آوری، دفاعی و فضایی پیشرفت های خوبی داشته است.

سردار قاسمی اذعان کرد: طبق نظرسنجی ها نظر ۷۰ درصد شرکت کنندگان مبنی بر این است که مردم از شرایط اقتصادی کشور و معیشتی ناراضی هستند اما با این حال از انقلاب و نظام ناراضی نیستند و پشتیبان انقلاب هستند.

وزیر سابق نفت در دولت نهم و دهم با اشاره به اینکه ایران کشور ثروتمندی است بنابراین می توان بدون تسلیم شدن سختی ها را پشت سر گذاشت، افزود: اگر شعار ما می توانیم امام راحل را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم به هر چه بخواهیم دست خواهیم یافت.

وی در ادامه به درگذشت عباسعلی نورا نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی اشاره و ادامه داد: آثار دکتر نورا در تمامی کشور به ویژه استان های جنوبی به وضوح دیده می شود؛ همچنین او در جنگ ثابت کرد که پشتیبان انقلاب و امام است.

سردار قاسمی بیان کرد: در هشت سال نمایندگی مجلس وی اقدامات و سخنرانی های ارزنده ای داشت؛ همچنین کمتر حرف می زد و بیشتر عمل می کرد و فردی مردم دوست، خادم و ولایتمدار بود و اقدامات او بر هیچ کس پوشیده نیست.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark