داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در پی عدم شفاف سازی هزینه کرد پارک ملت؛
تحصن مردم زابل در مقابل پارک ملت/ تجمع کنندگان: شهرداری شفاف سازی کند
کد مطلب: ۶۴۲۶۳
تاریخ انتشار:شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱
با حصار کشی پارک ملت در سال قبل این پارک وارد مرحله به قول پرسنل شهرداری بهسازی شد.
تحصن مردم زابل در مقابل پارک ملت/ تجمع کنندگان: شهرداری شفاف سازی کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بهسازی پارک ملت ماه ها طول کشید اما در نهایت این پارک نه تنها زیبا نشد بلکه درختان تنومند و کهنسال آن قطع و فضای سبز آن به حداقل رسید.

علیرغم عدم تغییر مناسب در پارک ملت به گفته معترضان طبق فاکتورهای شهرداری هشت میلیارد تومان هزینه شد و این موضوع اعتراضات گسترده را در برداشت.

با توجه به عدم شفاف سازی هزینه کرد شهرداری در پارک ملت و همچنین عدم زیباسازی آن روز گذشته شماری از اهالی زابل در مقابل پارک ملت تجمع کردند و خواستار شفاف سازی هزینه کرد شهرداری شدند.

یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار اوشیدا گفت: سرانه فضای سبز در زابل بسیار پایین است اما با این حال شهرداری اقدام به قطع درختان کهنسال و جایگزینی آن ها با درختان جوان کرد در حالی که اگر یک فرد عادی اقدام به قطع یک درخت و حتی شکستن شاخه ای کند به طور حتم جریمه خواهد شد.

محمد ادامه داد: به وضوح مشخص است که هزینه چندانی برای پارک ملت نشده اما با این حال شنیده ها حکایت از هزینه کرد هشت میلیارد تومانی دارد که اگر واقعیت داشته باشد اختلاس و رانت خواری در شهرداری زابل به اثبات می رسد.

وی افزود: پارک ملت به هیچ عنوان زیبا نشده و حتی تغییر چشمگیری نداشته در حالی که چندین ماه اطراف آن حصار کشیده و غیرقابل استفاده برای مردم کرده بودند بنابراین مردم انتظار داشتند پارکی زیباتر با تجهیزات بهتر را شاهد باشند.

یکی دیگر از تجمع کنندگان به خبرنگار اوشیدا گفت: فضای سبز زابل احتیاج به تحول چشمگیر دارد اما با این حال پولی که باید صرف زیباسازی شهر شود بیهوده صرف بهسازی پارک ملت شده و پول بیت المال به هدر رفته است.

علیرضا تصریح کرد: سکوت دستگاه های نظارتی در این موضوع به هیچ عنوان قابل اغماض نیست و در این راستا انتظار می رود این دستگاه ها از خواب خوش بیدار شده و به وظیفه خود عمل کنند.

وی ابراز کرد: تا زمان حصول نتیجه این اعتراضات ادامه خواهد داشت پس شهرداری اقدام به شفاف سازی کند.

در این بین شهردار زابل گفت: شهرداری زابل عملیات بخسازی پارک ملت زابل با متراژ پنج هکتار را دردستور کار قرارداده تا از وضعیت اسفبار گذشته که طبق گزارشات محلی برای تجمع معتادین و افراد خلافکار بود، خارج و مکانی مفرح با امکانات جدید برای استفاده اوقات فراغت شهروندان تبدیل کند.

حمیدرضا نوری ادامه داد: پس از بحث وتبادل نظر با امام جمعه، دادستان،فرماندار و دیگر مسئولین بهسازی شروع شد که دراین راستا، درختان خرزهره و نخلهای فرسوده قطع و گونه های سازگار با شرایط اقلیمی منطقه جایگزین شده است که در این راستا طبق تعهدنامه پیمانکار پس از سرسبز شدن و رشد کامل گونه ها، مزد خود را دریافت کند که باوجود گرمای شدید وطوفانهای ۱۲۰ روزه طبیعتا اکثر نهالها خشکید و تا پایان مردادماه هیچگونه چمنی نمیشود کاشت.

وی اذعان کرد: در کنار کاشت و ساماندهی فضای سبز، بازسازی مقبره شهدای گمنام، پیست اسکیت و پیاده روی، ابنما، وسایل بازی و نورپردازی و آبشار موزیکال را در طراحی جدیدپارک لحاظ شد که باتوجه به سنگ اندازیها، ۸۰ درصد پروژه پیشرفت و فیزیکی داشته است و مراحل پایانی کار هم در حال انجام می‌باشد.
انتهای پیام
Share/Save/Bookmark