داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
کارگران شهرداری زابل دست به دامن رسانه ها شدند؛
عدم پرداخت حقوق کارکنان شهرداری زابل به پنج ماه رسید/ وقتی بی پولی مانع از درمان فرزندان کارگران می‌شود
کد مطلب: ۶۲۶۱۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۵
طبق حدیث گرانقدر پیامبر اسلام مزد کارگر را باید قبل از خشک شدن عرق او پرداخت کرد اما این موضوع در شهرداری زابل گویا کاملا بی معناست.
عدم پرداخت حقوق کارکنان شهرداری زابل به پنج ماه رسید/ وقتی بی پولی مانع از درمان فرزندان کارگران می‌شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: هزینه های زندگی آنچنان بالا رفته که حتی اگر یک روز افراد دیرتر حقوق خود را دریافت کنند به طور حتم با مشکلات بسیاری مواجه می شوند.

مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری آنچنان در سیستان زیاد است که افراد نمی توانند به شغل دوم روی آورند بنابراین مجبور می شوند در صورت عدم دریافت حقوق تنها با یارانه امرار معاش کنند.

به دلیل وقوع ریزگردها در سیستان و طوفان های مداوم مردم منطقه با انواع بیماری ها به ویژه چشمی، پوستی، قلبی، ریوی و حتی عصبی مبتلا شده اند بنابراین بخش اعظمی از درآمد خانوارها صرف هزینه های درمان می شود بنابراین عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا سبب عدم درمان افراد می شود.

کارکنان شهرداری زابل با تماس با پایگاه خبری اوشیدا از عدم پرداخت حقوق به مدت پنج ماه خبر دادند و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.

یکی از کارگران شهرداری زابل عنوان کرد: از پنج ماه قبل حقوقی دریافت نکردیم در حالی که با این همه زحمتی که میکشیم واقعا این حق ما نیست.

محمد به خبرنگار اوشیدا گفت: علیرغم نپرداختن حقوق کارکنان هیچکس پاسخگو نیست و این موضوع مشکلات زیادی را برای تک تک پرسنل ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: دخترم از حدود یک هفته قبل بیمار است اما به دلیل نداشتن پول نتوانستم او را نزد پزشک ببرم و هر روز حالش بدتر از قبل می شود.

محمد تصریح کرد: برای تامین مخارج زندگی نه می توانیم وامی برداریم و نه از کسی قرض بگیریم، حتی وسایلی هم نمانده که بخواهیم بفروشیم.

این کارگر شهرداری خاطرنشان کرد: فرزند محصل دارم اما به دلیل دریافت نکردن حقوق خود، توان پرداخت هزینه های تحصیل او را ندارم بنابراین هر روز باید جلوی سایر دوستانش در مدرسه خجالت بکشد چرا که آنچه مورد نیاز اوست را نمی توانم تامین کنم.

وی تاکید کرد: بسیاری از کارکنان اجاره نشین هستند و یا قسط و وام دارند اما به دلیل نپرداختن حقوق اقساط و اجاره خانه ها عقب افتاده است.

محمد بیان داشت: فرزندان من که از مدرسه باز می گردند چیزی در خانه نیست که آن ها بخورند و حتی دیگر مغازه دار هم به ما مواد خوراکی قرضی نمی دهد چرا که بیش از پنج ماه است به مغازه بدهکارم.

وی در پایان اذعان داشت: این انصاف نیست که مسئولان شهری خود در رفاه کامل زندگی کنند اما کارگری که شبانه روز زحمت می کشد حقوقی که حق اوست را دریافت نکند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark