داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
صنعت سیستان و بلوچستان مقصد سرمایه گذاران/ رشد 81 درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت استان
کد مطلب: ۶۴۵۱۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، گفت: میزان سرمایه گذاری در بخش صنعت استان در 5ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 81درصد رشد داشته است.
صنعت سیستان و بلوچستان مقصد سرمایه گذاران/ رشد 81 درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت استان
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر با حمایتهای در نظر گرفته شده در حالی به سمت صنعتی شدن پیش می رود که آینده درخشانی برای این خطه از کشور را نشان می دهد.
در سالهای اخیر پروژه بزرگ پتروشیمی نگین مکران، فولاد مکران، کارخانه تولید تایر و کاشی و سرامیک در سیستان و غیره در با حضور سرمایه گذاران بخش خصوص در دست پیگیری قرار گرفته است و آینده خوبی را از سیستان و بلوچستان در بخش صنعت نوید می دهد.
در این زمینه و برای اطلاع از آخرین وضعیت سرمایه گذاری بخش صنعت، خبرنگار ما گفت و گویی با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام داده است.

رشد 81 درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت استان
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، گفت: میزان سرمایه گذاری در بخش صنعت استان در 5ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 81درصد رشد را نشان می دهد.
نادر میرشکار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: در طی 5 ماهه سالجاری بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال در بخش صنعت استان، سرمایه گذاری شده که نسبت به مدت 5 ماهه سال قبل رشدی 81 درصدی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت، تعداد 193 فقره جواز تاسیس با پیش بینی ایجاد اشتغال بالغ بر دوهزار نفر، صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 25 درصدی داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان در خصوص ایجاد مشاغل روستایی نیز خاطرنشان کرد: برای ایجاد اشتغال روستاییان و مشاغل روستایی بیش از چهار هزار نفر متقاضی دریافت تسهیلات بودند که به 120 واحد روستایی و عشایری بیش از 23 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شد، واحدهایی در روستاها اقدام کردند که اگر ماهیت اشتغال زایی آن ها مشخص شود تسهیلات دریافت می کنند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark