داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در راستای ریشه کنی فلج اطفال؛
کودکان ۱۳۰ خانوار عشایر در شهرستان هامون علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند
کد مطلب: ۵۶۸۰۲
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل عنوان کرد: به منظور ریشه کنی بیماری فلج اطفال در کشور، کودکان ۱۳۰ خانوار عشایر در شهرستان هامون علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند.
کودکان ۱۳۰ خانوار عشایر در شهرستان هامون علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند
علی اکبر نصیری در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: تعداد ۱۰۰ خانوار عشایر در منطقه کوه خواجه و تعداد ۳۰ خانوار در منطقه قلعه رستم شهرستان هامون توسط تیم های سیار واکسیناسیون می شوند.

وی افزود: تیم های سیار واکسیناسیون، مناطق عشایری یاد شده را مورد بازدید قرار داده و در این راستا به کودکان کمتر از پنج سال در این نقاط دو قطره واکسن فلج اطفال خورانده می شود.

نصیری تصریح کرد: واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال برای عشایر تحت پوشش به مدت دو روز در روزهای ۲۲ و ۲۳ دی ماه، انجام می شود که در این راستا انتظار می رود خانواده ها به طور جدی در این امر مشارکت داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: کودکان سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرزی با دو کشور افغانستان و پاکستان در معرض ابتلا به بیماری فلج اطفال هستند که در این راستا طرح واکسیناسیون همانند گذشته با جدیت کامل انجام می شود.

وی در ادامه ابراز داشت: توسط یکی از افراد خیر اندیش شهرستان زابل تعداد ۶ سبد کالا هر کدام به مبلغ پنجاه هزارتومان به ۶ زن باردار نیازمند که از طریق شبکه های بهداشت و درمان به مجمع خیرین سلامت شهرستان زابل معرفی شده اند تحویل شد.

انتهای پیام.///
Share/Save/Bookmark