داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در سمينار آموزشي بررسی علل عمده آسیب ساختمان ها در اثر زلزله کرمانشاه مطرح شد؛
کاهش خسارات اقتصادی و اجتماعی با رعایت مقررات ملی ساختمان
کد مطلب: ۶۲۳۰۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان زابل گفت: با اجرای کامل قانون می توان شاهد کاهش خسارات اجتماعی و اقتصادی ناشی از وقوع زلزله بود.
کاهش خسارات اقتصادی و اجتماعی با رعایت مقررات ملی ساختمان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بازگیر در سمينار آموزشي «بررسی علل عمده آسیب ساختمان ها در اثر زلزله اخیر استان کرمانشاه» که در شهرستان زابل برگزار شد، بیان کرد: هدف از برگزاری این سمینار یادآوری مسائل مهم فنی ساخت وساز به مهندسان و آشنایی بیشتر آن ها با دلایل عمده آسیب ساختمان ها براثر زلزله است.

وی افزود: با رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان و ساخت ساختمان‌های مقاوم، می توان جان افراد را در برابر این گونه حوادث نجات داد.

بازگیر با بیان اینکه وقوع زلزله در عین ناگواری می تواند تلنگری برای جدی گرفتن قوانین و مقررات ملی ساختمان باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به غیر مترقبه و طبیعی بودن حوادثی از قبیل زلزله باید ساختمان های مقاوم در برابر این پدیده ساخت.

وی تاکید کرد: حتی اگر حداقل های ذکر شده در آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان رعایت شود به طور حتم می توان جان افراد را نجات داد و حداقل خسارت را شاهد بود.

بازگیر ابراز کرد: برخی از ساختمان های تخریب شده در زلزله کرمانشاه بدون پروانه ساختمانی یا مهندس ناظر و مجری ساخته شده بودند بنابراین نمی توان بدون دلیل مهندسان را متهم به کم کاری کرد.

وی تصریح کرد: اگر تمامی آحاد جامعه و مسئولان با یکدیگر زمینه اجرای کامل قوانین ساختمان سازی را فراهم کنند بدون شک دیگر خسارات اجتماعی و اقتصادی ناشی از زلزله رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/ س ب
Share/Save/Bookmark