داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
گلایه مرغ فروشان سیستانی؛
ممنوعیت وارادت مرغ به زابل از قبل اعلام نشده/ مسئولان مربوطه بار کامیون ها را آزاد کنند
کد مطلب: ۶۲۲۶۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۱
با توجه به سرمای هوا و احتمال شیوع بیماری آنفولانزای مرغی فروش مرغ زنده در بسیاری از نقاط ممنوع اعلام شده است.
ممنوعیت وارادت مرغ به زابل از قبل اعلام نشده/ مسئولان مربوطه بار کامیون ها را آزاد کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در روزهای اخیر تعدادی از فروشندگان مرغ با تماس با پایگاه خبری اوشیدا از سخت شدن معیشت خود به دلیل توقیف کامیون های مرغ زنده خبر دادند و خواستار رسیدگی به این معضل از سوی مسئولان مربوطه شدند.

یکی از فروشندگان مرغ به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: از ۱۸ آبان ماه وارد کردن مرغ زنده از استان‌های همجوار به داخل استان ممنوع شده است.

علی ادامه داد: باتوجه به اینکه موضوع تا تاریخ یاد شده از سوی هیچ نهاد و ارگان متولی این امر به فروشندگان و متولیان مرغ زنده اعلام قبلی نشده و مجوزها از سوی اداره دامپزشکی تایید تخلیه انجام می‌شده بنابراین تعدادی از فروشندگان عمده مرغ زنده برابر روال عادی و قبلی مجوز قانونی نسبت به فعالیت روزانه خود اقدام می کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه از سوی دامپزشکی استان و دادگاه انقلاب استان اعلام قبلی نشده، تصریح کرد: به علت عدم رعایت دستورات یادشده تعدادی از کامیونهای حمل مرغ زنده توقیف شده و در سامانه پایانه‌های حمل و نقل نیز دستور عدم فعالیت آنان ثبت شده که در این میان این تعداد از فروشنده و کامیونها توقیف شده با عدم اگاهی قبلی اقدام به حمل بارانجام داده اند.

علی بیان داشت: با عنایت به موارد مطروحه و اینکه امرار معاش و کسب درامد تعداد زیادی از کارگران و فروشندگان و کسبه عامل فروش مرغ زنده در شهرستان زابل از این راه می باشد و کامیونهای توقیف شده از ان زمان منع فعالیت انان شروع شده، این موضوع قطعا تاثیر نامطلوبی بر روند زندگی این قشر از مردم که در سطح پایین از درامد در این شهرستان قرار دارند می گذارد.

وی تاکید کرد: از طرفی اگر بررسی لازم انجام شود، این جمع در آن مقطع زمانی اطلاع از دستور منع ورود مرغ زنده از استانهای همجوار را نداشته اند و ورود مرغ در این شهرستان (زابل) با هماهنگی و تعامل شرکت تعاونی مرغداران سیستان و دادگاه و فرمانداری انجام می‌شده (عدم کشتارگاه در این شهر) است.

علی ابراز داشت: از مسئولین مربوطه خواهشمندیم در صورت صلاحدید در خصوص آزادی کامیون‌های مذکور به جهت ادامه فعالیت قانونی اوامر عالی در شهرستان زابل را صادر کنند تا زمینه کسب و کار و امرار معاش جمع زیادی که در این حیطه فعالیت می‌کنند مجددا فراهم شود تا آلام مردم سیستان کمی یا تا حدودی تسکین یابد.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark