داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۱
 
گلایه مردم نیمروز از وضعیت شهرستان نیمروز؛
دپوی زباله های زابل در شهرستان نیمروز/ آلودگی زیست محیطی و تجمع سگ های ولگرد حاصل این دپو
کد مطلب: ۶۴۱۹۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۹
شهرستان نیمروز یکی از شهرستان های سیستان به شمار می رود که همیشه با مشکلات زیست محیطی از قبیل انباشت زباله، تعفن ناشی از وجود کانال های زهکش و تجمع سگ های ولگرد مواجه است.
دپوی زباله های زابل در شهرستان نیمروز/ آلودگی زیست محیطی و تجمع سگ های ولگرد حاصل این دپو
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سگ های ولگرد یکی از اساسی ترین مشکلات شهرستان نیمروز به شمار می رود که سبب بروز بیماری هاری و در پی آن فوت چندین تن از هموطنان شد که در این راستا این سگ ها بیشتر در اماکنی که در آن انباشت زباله رخ داده مشاهده می‌شوند بنابراین با انباشت و دپو زباله ها در شهرستان نیمروز محلی امن برای این حیوانات شده است.

تجمع انواع حشرات، بوی تعفن، آلودگی های زیستی و بصری و در پی آن انواع بیماری ها نتیجه انباشت زباله هامی باشد اما علیرغم این موضوع اراده ای برای رفع این معضل در نیمروز وجود ندارد.

اهالی نیمروز با تماس با پایگاه خبری اوشیدا از دپوی زباله ها در این شهرستان خبر دادند و خواستار بررسی این موضوع توسط این رسانه شدند.


یکی از اهالی نیمروز به خبرنگار اوشیدا گفت: نیمروز، محلی برای دپو زباله ها شده در حالی که وضعیت کنونی دپوی زباله‌ها در زابل مناسب نیست و زباله‌های تولیدی در سطح شهر زابل، برای تجمع و دپو به شهرستان نیمروز منتقل می‌شوند.


پودینه ادامه داد: قرار نیست مشکل دپوی زباله‌های شهر زابل، در شهرستان نیمروز حل شود و هر روز معضل جدیدی از این طلای کثیف در گوشه و کنار استان شنیده شود.


وی اذعان کرد: زباله‌ها امروز در شهرستان نیمروز دپو می‌شوند و فردا در یک شهرستان دیگر بنابراین مردم شهرستان نیمروز خواستار پیگیری سریع و رفع این معضل هستند.


سرپرست فرمانداری نیمروز به خبرنگار اوشیدا گفت: متاسفانه شهرداری زابل بدون مجوز و رعایت ضوابط بهداشتی و زیست محیطی زباله های شهری زابل را در شهرستان دیگری و در بخش صابری در محدوده روستاهای شهرستان نیمروز تخلیه و دپو می‌کند که این موضوع محل انباشت میکروبها و بوی متعفن و رشد انواع بیماریها از جمله تجمع سگ های ولگرد و باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم روستاهای منطقه شده و با وزش طوفانها در سطح روستاها و محور زابل به نهبندان به حرکت در می‌اید.


محمد حاجی حسینی ادامه داد: درخواست و اعتراض مردم به من رسیده و در بازدید از آن مکان و از نزدیک با مشکلات مردم بررسی شد و قطعا از تمامی ظرفیتها برای جلوگیری از ورود زباله ها به ان منطقه استفاده خواهد شد.


وی تصریح کرد: شهرداری به عنوان  نهادی که باید مظهر رعایت حقوق شهروندی باشد حداقل های این حقوق مردم را رعایت نکرده بنابراین انتظار این‌ است که تشکل های زیست محیطی و مجموعه های متولی که در این بخش نقش دارند ورود کنند.


حاجی حسینی اظهار کرد: اداره محیط زیست و بهداشت و به طور جد با این معضلات اجتماعی برخورد کنند که تاکنون فقط در حد مکاتبه بوده است البته این موضوع در جلسه شورای تامین شهرستان به عنوان یک معضل و همچنین شورای بهداشت  مورد بررسی قرارگرفته و به زودی اقدام لازم انجام خواهد شد و همه مجموعه ها باید نسبت به رعایت حقوق اولیه مردم موظف باشند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark
شاهرودی
۱۳۹۷-۰۴-۰۱ ۰۳:۲۹:۲۶
سلام اینها که چیزی نیست دو روز دیگر اشغالهای زاهدان را هم به سیستان می‌آورند و آب سیستان را بیشتر می‌فرستندبه زاهدان (16242)