داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۷
 
گزارشی از تداوم روزهای خاکستری در سیستان،
طوفان شدید دید افقی را در سیستان کاهش داد
کد مطلب: ۳۹۵۳۲
تاریخ انتشار:جمعه ۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۰
شدت طوفان و حرکت شن های روان زندگی ساکنان سیستان را مختل کرده است.
طوفان شدید دید افقی را در سیستان کاهش داد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: وزش باد شدید که از شب گذشته در منطقه سیستان شدت گرفته است هم اکنون با سرعتی بیش از 70 کیلومتر شهرهای سیستان را در نوردیده است و باعث آلودگی چندین برابر از حد استاندارد در آسمان این منطقه گردیده است.

شدت طوفان و حرکت شن های روان زندگی ساکنان سیستان را مختل کرده است و مردم این مناطق را با مشکلات سلامتی و بهداشتی روبرو کرده است،عبور و مرور عابران پیاده در هنگام شروع طوفانهای شن غیر ممکن شده و مردم مجبور به حبس در خانه هایشان می شوند.محسن رحم دل کارشناس هواشناسی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا هوای آسمان سیستان را بحرانی توصیف نمود و گفت: غلضت ذرات معلق در هوای سیستان چندین برابر حد مجاز است.

وی افزود: وزش باد شدید که از دیشب در این منطقه شدت گرفت باعث کاهش شدید دید افقی شده و شعاع دید در شهرهای منطقه سیستان را بسیار کاهش داده است.

رحم دل با بیان اینکه آلودگی هوا در سیستان یک هشدار جدی برای سلامتی ساکنان این منطقه است ،بیان کرد: ذرات معلق در هوای آلوده مرکب از انواع میکروب و ویروس های بیماری زا هستند که بر سلامت افراد خطر ساز بوده و باعث تولید بسیاری از بیماریهای ریوی و تنفسی در این منطقه گردیده است.

کارشناس هواشناسی زابل با اعلام اینکه هواشناسی استان اخطاریه در خصوص طوفان گرد و خاک در سیستان صدر نموده است، تصریح کرد: این وضعیت تا روز دوشنبه هفته جاری برای سیستان ادامه خواهد داشت که بر روند شدت وزش باد در روزهای شنبه و یکشنبه افزوده خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر به دلیل کاهش دید افقی تردد خودرو های شخصی و عمومی در محورهای  مواصلاتی سیستان با چراغ های روشن و با کندی امکان پذیر است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark