داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
وزش بادی با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت زابل را فرا می‌گیرد
کد مطلب: ۶۲۰۳۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی کلی وضع هوای استان نشان می‌دهد از امروز تا صبح چهارشنبه با تشدید جریانات شمالی در سیستان و مرز شرقی و نوار غربی استان باد شدید و گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد.
وزش بادی با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت زابل را فرا می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: علی ملاشاهی اظهار داشت: در پی آغاز نخستین باران پاییزی که از روز گذشته در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان شامل شهرستان‌های بزمان و خاش تا زاهدان آغاز شده و تا امروز نیز تداوم دارد، بیشترین بارندگی با 17.7 میلی‌متر برای شهر راسک از توابع شهرستان سرباز گزارش شده است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افرود: بخش تمندان از توابع شهرستان خاش و بخش دهیرک از توابع شهرستان قصرقند به ترتیب با 11.5 و 9 میلیمتر بیشترین میزان بارندگی را شاهد بوده‌اند. با توجه به تداوم بارندگی امروز احتمال لغزندگی جاده‌ای و پر آب شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی استان وجود دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود مردم از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها، ارتفاعات و ساختمان‌های فرسوده خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی کلی وضع هوای سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد از امروز تا صبح چهارشنبه با تشدید جریانات شمالی در شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز و مرز شرقی استان با به عبارتی شهرهای میرجاوه تا سراوان و در نوار غربی از شورگز تا زرآباد وزش باد شدید و گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد به نحوی که سرعت وزش باد در این مدت به حدود 80 تا 90 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

ملاشاهی اضافه کرد: دمای هوا از امروز تا اوایل هفته آینده حدود 4 تا 7 درجه در سطح استان کاهش می‌یابد و در نقاط سردسیر مرکزی استان احتمال رخداد دمای کمینه حدود 0 تا منفی 2 درجه سانتی گراد وجود دارد. دریای عمان نیز از امروز مواج می‌شود بنابراین توصیه می‌شود شناورهای کوچک صیادی پیش از ورود به دریا شرایط را از طریق اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان جویا شوند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark