داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم زاهدان در گفت وگو با اوشیدا:
دولت از طرح حذف دلار از معاملات بین المللی حمایت کند
کد مطلب: ۶۵۰۲۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حذف دلار از معاملات دولتی و تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم ها ، نیاز به بررسی و تحلیل بیشتری دارد که سازمان های اقتصادی باید اطلاعات بیشتری در اختیار مجلس قرار دهند.
دولت از طرح حذف دلار از معاملات بین المللی حمایت کند
دکتر علیم یار محمدی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: برخی از طرح ها به طور مقطعی و لحظه ای به فکر نماینده های مجلس می رسد که در این بین دولت باید پا پیش بگذارد و طرح ها را در قالب لایحه بیاورد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح حذف دلار از معاملات بین المللی طرحی ایده آل به نظر می رسد تصریح کرد: دولت ، با توجه به اینکه با کشورهای دیگر داد و ستد دارد به مجلس در خصوص این طرح کمک کند.

وی تصریح کرد: طرح حذف دلار از معاملات دولتی و تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم ها ، نیاز به بررسی و تحلیل بیشتری دارد که سازمان های اقتصادی باید اطلاعات بیشتری در اختیار مجلس قرار دهند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معاملات بازار به طوری است که تمامی کشورها به هم وابسته هستند و ایران نیز در این بین نقش مهمی در بازار جهانی ایفا می کند، و این چرخه را نمی توان از بازار جهانی جدا کرد.

یار محمدی بیان داشت: می توان با یوان چین و روبل روسیه هم معامله کرد اما این معاملات نیز هم نیاز به بررسی و تحلیل دارد که در آینده هنگام معامله دچار مشکل با این کشورها نشویم.

وی با تاکید بر اینکه باید به پول ملی خود متکی باشیم خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا جایگاه پولی خودمان را بالا ببریم تا ارزش ریال در بازار جهانی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark