داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
احیاء موفق مرد ۶۰ ساله و تولد نوزاد با اقدام موثر اورژانس ۱۱۵ زابل
کد مطلب: ۵۸۴۱۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳
رئیس مرکز سوانح و فوریت های پزشکی بابل عنوان کرد: مرد ۶۰ ساله‌ای، که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین های اورژانس ۱۱۵ زابل به زندگی دوباره بازگشت.
احیاء موفق مرد ۶۰ ساله و تولد نوزاد با اقدام موثر اورژانس ۱۱۵ زابل
غلامعلی رفعت در گفتگو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: در پی تماس با شماره ۱۱۵ و درخواست آمبولانس به آدرس شهرستان زابل خیابان طالقانی دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود بلافاصله تیم امدادی از پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری شماره دو زابل به محل اعزام شد.

وی افزود: تیم امدادی اورژانس ۱۱۵ به محض رسیدن بر بالین بیمار که آقایی ۶۰ ساله بود، پس از بررسی وی عملیات احیاء قلبی و ریوی با استفاده از تجهیزات احیاء موجود در آمبولانس جهت برگرداندن او به زندگی آغاز کردند و پس از حدود ۱۰ دقیقه تلاش مداوم پرسنل اورژانس ۱۱۵، نشانه های حیات در بیمارنمایان و علائم حیاتی وی بازمیگردد، متعاقب اقدامات انجام شده بیمار به بیمارستان منتقل و تا رسیدن به بیمارستان تحت مراقبت های ویژه تیم امدادی (تکنسین های فوریت های پزشکی مهدی سالاری و قاسم سرگزی ) قرار گرفت.

رئیس مرکز سوانح و فوریت های پزشکی زابل با اشاره به تولد نوزاد با اقدام موثر تکنسین های اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زابل ابراز داشت: در طی تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ زابل و تقاضای اعزام آمبولانس به آدرس روستای شندل ، تیم امدادی از پایگاه اورژانس جاده ای شندل به محل اعزام و در مدت زمان کمتر از دو دقیقه بر بالین بیمار حاضر شدند.

رفعت همچنین گفت: بیمار، خانم باردار ۲۰ ساله ای با درد های زایمانی بود و از آنجایی که پیشرفت روند زایمان سریع انجام می شود فورا اقدامات لازم را جهت انجام فرایند زایمان انجام دادند.

وی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه نوزاد پسر در کمال صحت و سلامت توسط تکنسین های اورژانس چشم به دنیا گشود ودر آغوش مادر قرار گرفت.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark