داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در گفتگو با دانشجوی کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات مطرح شد؛
جاسوسی  مدرن توسط تلگرام و پیام رسان های بیگانه/ وجود ضعف حریم خصوصی در تلگرام
کد مطلب: ۶۳۸۱۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۲
دانشجوی کارشناس ارشد فن آوری اطلاعات گفت: دشمن از طریق پیام رسان های خود از قبیل تلگرام به راحتی در بین افراد نفوذ و به شیوه کاملا مدرن اقدام به جاسوسی می‌کند.
جاسوسی  مدرن توسط تلگرام و پیام رسان های بیگانه/ وجود ضعف حریم خصوصی در تلگرام
محمدقائم بهرک در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: آنچه در تلگرام به وضوح مشاهده می‌شود و متاسفانه مردم همچنان به راحتی از این نرم افزار استفاده می‌کنند جاسوسی از اطلاعات مردم است به طوری که کشورهای بیگانه به راحتی از آنچه در بین مردم می‌گذرد و مسائل موجود بهره برداری می کنند.

وی افزود: اغتشاشات و فتنه گری ها به راحتی در تلگرام برنامه ریزی و مدیریت می‌شود کما اینکه این موضوع در اغتشاشات سال گذشته به راحتی قابل مشاهده و لمس بود.

بهرک ادامه داد: اطلاعات ۴۰ میلیون کاربر ایرانی به راحتی در اختیار امارات که یکی از دشمنان قسم خورده ایران اسلامی است قرار می‌گیرد بنابراین این کشور و سایر کشورهایی که دشمنی با ایران اسلامی دارند با آگاهی و تجزیه و تحلیل اطلاعات کاربران ایرانی از آن ها در راستای اهداف شوم خود به راحتی مورد استفاده قرار می دهند.

دانشجوی کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات با بیان اینکه میزان جرایم در تلگرام بالاست چرا که مجرمان به سهولت در این فضا فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: انواع کانال های مستهجن در اختیار نوجوانان در فضای تلگرام قرار گرفته که این موضوع تهدیدی گسترده برای جامعه ایرانی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه ضعف حریم خصوصی همچنان در تلگرام قابل مشاهده است، خاطرنشان کرد: گروه های تروریستی با ایجاد انواع کانال ها در تلگرام بدون هر گونه دغدغه ای افکار عده ای را در دست گرفته اند و با توجه به اینکه دسترسی به آن ها وجود ندارد در این نرم افزار فعالیت داشته و احتمال گسترش آن ها می‌رود.

بهرک اذعان کرد: ملت فهیم ایران با استفاده از پیام رسان های داخلی می‌توانند از نفوذ دشمنان در کشور جلوگیری کرده و با استفاده از فضای سالم آن فرزندان خود را از آسیب ها نجات بخشند.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark