داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
در راستای مبارزه با قاچاق؛
کشف محموله یک میلیاردی برنج قاچاق در نیمروز/ هشت قاچاقچی دستگیر شدند
کد مطلب: ۶۲۰۱۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز گفت: ماموران انتظامی شهرستان نیمروز موفق به کشف ۲۰۰ تن برنج قاچاق شدند.
کشف محموله یک میلیاردی برنج قاچاق در نیمروز/ هشت قاچاقچی دستگیر شدند
سرهنگ حسن آشیانی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با توجه به اینکه قاچاق کالا تاثیر مخربی بر اقتصاد و سلامت جامعه دارد ماموران انتظامی نیمروز با تمام توان در مقابل قاچاقچیان ایستاده اند.

وی افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاثیر آن بر بهبود شرایط کشور، مقابله با قاچاق از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که یکی از مهم ترین عوامل عملی نشدن اقتصاد مقاومتی به سبب تعطیلی کارخانه ها و کارگاه ها و در پی آن بیکاری کارگرانمی تواند قاچاق باشد.

آشیانی ادامه داد: ماموران ايست و بازرسي شهرستان نیمروز مستقر در سفیدآبه هنگام کنترل خودروهای عبوری به هشت دستگاه خودرو مشکوک و در نهایت برای بررسی بیشتر آنها را متوقف کردند.

وی اضافه کرد: پس از بازرسی از خودروهای متوقف شده ۲۰۰ تن برنج قاچاق که از طریق مبادی غیرقانونی وارد کشور و در حال انتقال به یکی از استان های همجوار بود کشف و ضبط شد.

آشیانی اظهار کرد: پس از کشف برنج های قاچاق، هشت قاچاقچی دستگیر شد تا پس از تشکیل پرونده مقدماتی به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شوند‌.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طبق بررسی های به عمل آمده ارزش این برنج ها یک میلیارد تومان است رسیدگی به این پرونده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark